کد خبر: 849

حتی الامکان برای رفت و آمد به محل کار یا منزل از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید و هنگام معامله ضمن شمارش دقیق وجوه دریافتی نسبت به احراز اصالت آن دقت کنید.

پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌شد»: احمد کاهه مدیرکل آموزش همگانی معاونت اجتماعی نیروی انتظامی: اگر زنگ اتاق مسافرخانه یا هتل به صدا درآمد بدون شناسایی فرد پشت در، پاسخی ندهید، وقتی در اتاقتان هستید در‌ها را ببندید و از تمام قفل‌های موجود استفاده کنید. چنانچه اتاق شما مجهز به چشمی است از آن نگاه کنید، در صورتی که شخصی ادعا کرد مستخدم است، با پذیرش تماس بگیرید و در این خصوص، سوال کنید که آیا آن‌ها کسی را به اتاق شما فرستاده اند و اگر فرستاده اند به چه منظور این کار را کرده اند.

در صورتی که دیر وقت به هتل باز می‌گردید سعی کنید که از ورودی اصلی وارد هتل شوید. هوشیار باشید و قبل از ورود به پارکینگ، اطراف خود را نگاه کنید.

اطمینان حاصل کنید که تمام پنجره‌ها و در‌های کشویی قفل هستند و همیشه هنگام شب نیز پرده‌ها را بکشید.

کلید‌های اتاقتان را بی جهت در معرض دید عموم قرار ندهید یا آن‌ها را بی دقت روی میز رستوران یا سایر جا‌هایی که به راحتی دزدیده می‌شوند، رها نکنید.

با نشان دادن مبالغ زیادی وجه نقد یا جواهرات گرانقیمت توجه دیگران را به خود جلب نکنید. زمانی که تنها هستید همراه افراد غریبه‌ای که از وجود آن‌ها احساس ناامنی می‌کنید وارد آسانسور نشوید.

هرگز وجه نقد یا اشیاء با ارزش را در اتاق خود رها نکنید، می‌تواند از قسمت پذیرش در خواست کنید که شما صندوق امانات بدهند. هرگز شماره اتاق خود را علنی نگویید و افراد ناآشنا را به اتاق خود دعوت نکنید.

از اماکن رسمی و تحت نظارت برای اسکان خود و خانواده استفاده کنید و مدارک شناسایی معتبر برای مسافرت و اسکان به همراه داشته باشید.

استقرار چادر‌های مسافرتی فقط در اماکن تعیین شده و تحت محافظت باید صورت گیرد و وسایل و امکانات محافظت در برابر بارش نزولات آسمانی به همراه داشته باشید.

از بیتوته و شب خوابیدن در چادر به هنگام احتمال بارندگی خودداری کنید و در صورت گرفتارشدن در بارش باران و دقت در جمع آوری وسایل دقت کنید.

از خرید کالا از افراد غیرمطمئن و دستفروش‌های ناشناس دوره گرد خودداری کنید. توصیه می‌شود کالای مورد نیاز خود را از فروشگاه‌ها و افراد معتبر و مورد اطمینان خریداری کنید.

در هنگام تردد در معابر و حمل کیف حتی الامکان سعی شود از پیاده رو عبور کرده، کیف خود را سمت دیوار نگهداری و حمل کنید.

هیچ گاه پول زیاد و سایر اقلام قیمتی را در دست و بدون پوشش لازم حمل نکنید و هرگز وسایل خود رابه افراد ناشناس نسپارید.

از کیف یا سایر وسایل همراه خود فاصله نگیرید و از حمل پول نقد بدون پوشش و حفاظت مناسب به خصوص هنگام خروج از بانک خودداری و حتی الامکان از چک‌های بانکی استفاده کنید.

هنگام حمل کیف یا سایر اشیای قیمتی مراقب و مواظب بیشتری کنید. از حمل وجوه به مقدار زیاد و چک‌های بانکی و اوراق بهادار به وسیله افراد ناشناس خودداری کنید

همچنین از جابجایی و حمل اسناد و مدارک با ارزش و غیر ضروری و از خرید طلا و اشیاء گرانقیمت از افراد ناشناس خودداری شود.

از ارائه موجودی داخل جیب‌ها مخصوصا وجه نقد به اشخاص رهگذر و ناشناس و آن‌هایی که پول خرد می‌خواهند خودداری کنید تا در معرض اغفال افراد کف زن واقع نشوید.

به اشخاص بیگانه و ناشناس برای نگهداری وجوه یا اشیاء خود به خصوص در ترمینال‌ها اعتماد نکنید.

در موقع ادای فریضه دینی و تطهیر در اماکن متبرکه مواظب اموال و البسه خود باشد و آن‌ها را به دست اشخاص غریبه و نامطمئن نسپارید و در مواجهه با افرادی که خود را مامور معرفی کرده یا مامور جلوه می‌دهند حتی الامکان از صحت و سقم قضیه مطمئن شوید که کارت یا مدرک شناسایی معتبر داشته باشند.

حتی الامکان برای رفت و آمد به محل کار یا منزل از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید و هنگام معامله ضمن شمارش دقیق وجوه دریافتی نسبت به احراز اصالت آن دقت کنید.

انتهای پیام/

برچسب ها