«بدون کارت سوخت از فروش سوخت معذوریم!» این جمله ای بود که جایگاه داران سوخت به خبرنگار «صبح‌شد»در سفر به استان سیستان و بلوچستان گفتند.

پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌شد»: «بدون کارت سوخت از فروش سوخت معذوریم!» این جمله ای بود که جایگاه داران سوخت به خبرنگار «صبح‌شد»در سفر به استان سیستان و بلوچستان گفتند.

خبرنگار «صبح‌شد» در سفر به استان سیستان و بلوچستان با نکته عجیبی رو به رو شد، نکته ای که کمتر رسانه ای شده است: بدون کارت سوخت در استان سیستان و بلوچستان امکان سوخت گیری وجود ندارد.

نکته ای که با توجه بهای ۱۰ برابری بنزین و ۳۹ برابری گازوییل در همسایگان ایران و افزایش جذابیت قاچاق و رشد۵۰ درصدی مصرف بنزین در مناطق مرزی، معقول و منطقی به نظر می رسد اما سوال اینجاست که چرا در این مورد کمتر اطلاع رسانی شده است.

«صبح‌شد» از امیریان سرپرست فرمانداری جدید التاسیس شهرستان بمپور  از کمبود اطلاع رسانی در این حوزه سوال کرد و او پاسخ داد: شاید یکی از علت های کمتر رسانه ای شده این موضوع این باشد که اینگونه برداشت کردند که کارت سوخت هم مانند مابقی مدارک جز الزامات است و رانندگان همراه با خود دارند.

او البته  این نکته را هم گفت که برای جایگاه های سطح استان  سیستان و بلوچستان ۲۵۰۰ سهمیه در نظر گرفته شده تا در در صورت بروز مشکل یا نداشتن کارت سوخت، آن را در اختیار مسافران قرار دهند.

امیریان در ادامه با بیان اینکه برای مردم سیستان این مشکل پیش نمی آید چرا که به همراه داشتن کارت سوخت جز ملزومات مردم استان سیستان است، اضافه کرد: مردم سیستان  و بلوچستان ماهانه ۲۰۰ لیتر سهمیه دارند و می توانند از این سهمیه در ماه استفاده کنند.

به گزارش «صبح‌شد»، بمپور که پیش‌تر یکی از بخش‌های تابعه شهرستان ایرانشهر بود، از لحاظ تاریخی یکی از قدیمی‌ترین شهر‌های ایران به‌شمار می‌رود که براساس کاوش‌هایی که در اطراف شهر بمپور صورت گرفته‌است تاریخ پیدایش آن به زمان ساسانیان و اشکانیان بر می‌گردد.

بمپور از شمال به بخش‌های حومه و بزمان شهرستان ایرانشهر، از مشرق به شهرستان سرباز و از جنوب به شهرستان نیک‌شهر و از مغرب به شهرستان کهنوج (در استان کرمان) محدود است.

محصول عمدة آن خرما، مرکبات، تره بار، گندم و جو و ذرت است و رودخانه بمپور از آن می‌گذرد.

 

انتهای پیام/

برچسب ها