کد خبر: 86

همه انسان ها اعم از زن و مرد در فطرت و باطن خود تمایل به جنس مخالف را می یابند و در ذات خود یک نحوه کشش متقابل احساس می کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری‌وتحلیلی «صبح‌شد»،همه انسان ها اعم از زن و مرد در فطرت و باطن خود تمایل به جنس مخالف را می یابند و در ذات خود یک نحوه کشش متقابل احساس می کنند. این همان غریزه جنسی است که منشأ طبیعی ازدواج است و حال کسی که با این میل طبیعی مخالفت می کند، باید حداقل برای خودش دلایل کافی داشته باشد. در ادامه دلایل احتمالی برخی از افراد را مرور می کنیم و شما باید سعی کنید آن ها را در خودتان بررسی کنید و به چالش بکشید.

۱- مشاهده الگوی ناموفق در اطرافیان: در برخی موارد مشاهده یک زوج ناموفق از جمله دلایلی می تواند باشد که دید شما را به ازدواج تغییر دهد. نزاع، درگیری، ناسازگاری و مشاهده سختی ها و مشکلات زوج هایی که در اطراف تان هستند تا حد زیادی نگرانی شما را تشدید می کند اما نباید شما این مسائل را سر لوحه زندگی خود قرار دهید.

۲-آرمان گرایی و کمال گرایی: گاهی اوقات آرمان گرایی و کمال گرایی موجب می شود انسان به هیچ چیز تمایل پیدا نکند چراکه هیچ شخصی نمی تواند آن چیزی باشد که در رویاهایش خلق کرده است. همچنان که شما مطمئنا آن کسی نیستید که همسر آینده تان در ذهنش می پروراند. پس واقع بین باشید و سعی کنید به ملاک های اصلی برای خوشبخت شدن توجه داشته باشید.

۳- فرار از احساس مسئولیت و تعهد: فرار از مسئولیت و تعهد یکی از مولفه های مهم در ترس از ازدواج برای بعضی مردان است. این تفکر نادرستی است که مشکلات اقتصادی را تنها عامل تعیین کننده برای فرار از ازدواج بدانیم. ترس از تعهد و ازدواج اغلب موجب ترس و اضطراب در جوانان می شود. عوامل اصلی این مسئله تنها کمبود اعتماد به نفس و رضایت نداشتن از خود است. باید به این مسئله توجه کنید که قبول مسئولیت های جدید بعد از ازدواج، خود فرصتی برای رسیدن به اهداف جدیدتر است. این کابوس را کنار بگذارید و به نحو منطقی و با شناخت کافی قاطعانه به ازدواج فکر کنید.

انتهای پیام/

برچسب ها