پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۴
کد مطلب : ۱۲۳۵
plusresetminus
خبر هم ترسناک است و هم نگران کننده: «متروی تهران با توجه به محدودیت‌های اخیر ستاد کرونا شلوغ‌ترین روز‌های خود را تجربه می‌کند؛ تصمیم کاهش ساعت کاری در حالی گرفته شده که مدیر مترو پیش از آن گفته بود، «امکان فاصله‌گذاری در مترو نیست...».
محدودیت‌ها جدی گرفته نمی شود!
صبح‌شد: خبر هم ترسناک است و هم نگران کننده: «متروی تهران با توجه به محدودیت‌های اخیر ستاد کرونا شلوغ‌ترین روز‌های خود را تجربه می‌کند؛ تصمیم کاهش ساعت کاری در حالی گرفته شده که مدیر مترو پیش از آن گفته بود، «امکان فاصله‌گذاری در مترو نیست...».

در چند روز گذشته، تصاویری در شبکه های اجتماعی منتشر شده که از جدی نگرفتن محدودیت های کرونایی بعد از ساعت 18 حکایت دارد. حدود 10 روز قبل، با رسیدن آمار مبتلایان کرونا به عدد ترسناک ۹۴۵۰ نفر، ستاد ملی مقابله با کرونا طرح کاهش ساعت کار را برای مشاغل غیرضروری پایتخت و دیگر مراکز استان‌ها و شهرهای پرجمعیت تصویب کرد.

طبق این طرح قرار بود زمان فعالیت کلیه مشاغل غیرضروری تهران، مراکز استان‌ها، شهرهای پرخطر و دیگر مناطق ساعت 18 به پایان برسد، اما تصاویری که بعد از ساعت 18 در خبرگزاری ها و فضای مجازی منتشر شد، از جدی نگرفتن محدودیت ها خبر می داد؛ متروهایی که ساعت 18 شلوغ تر از همیشه مسافران را منتقل می کردند، اتوبوس های پر از مسافر و خیابان ها و بازارهای  شلوغ  باعث شد تا رسانه ها خیلی جدی تر به عواقب این گونه رفتار شهروندان و محدودیت های بی جان مسئولان اعتراض کنند.

از دوسه روز گذشته که آمار مبتلایان به رقم سیاه ۱۳ هزار رسیده و تعداد فوتی ها هم هرروز رکوردشکنی می کند، ستاد مقابله با کرونا محدودیت های جدی برای آذر تصویب کرده است. محدودیت هایی که منع رفت و آمد بعد از ساعت 21 و منع تردد جاده ای بخشی از آن است، اما دو شب پیش تصاویری از فرار برخی شهروندان از محدودیت ها دوباره شوکه مان کرد. انگار نه مردم حواسشان به ویروس مرموزی به نام کروناست و نه مسئولان، نگران جان مردم هستند.

آیا باز هم قرار است محدودیت های آذر همین قدر جدی گرفته شود؟ آیا قرار است هم زیان تعطیلات به کسب و کارها را تحمل کنیم و هم افزایش آمار قربانیان را شاهد باشیم؟ مردم عزیز! مسئولان گرامی! اوضاع وحشتناک است. کمی جدی تر بگیرید.

انتهای پیام/
http://sobhshod.ir/vdcc.1qsa2bqipla82.html
منبع : خراسان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما