دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۴
کد مطلب : ۱۱۹۶
plusresetminus
می توان گفت حسین روحانی نخستین ایرانی است که واکسن روسی کرونا را آزمایش کرد! البته منظور ما سرمربی ایرانی تیم‌ملی کاراته روسیه است، نه آقای رئیس‌جمهوری.
گفت‌وگو با نخستین ایرانی که واکسن روسی کرونا را آزمایش کرد!
صبح‌شد: می توان گفت حسین روحانی نخستین ایرانی است که واکسن روسی کرونا را آزمایش کرد! البته منظور ما سرمربی ایرانی تیم‌ملی کاراته روسیه است، نه آقای رئیس‌جمهوری. روحانی در هفته‌های اخیر حسابی با این کار خبرساز شده است و در راس خبرهای کاراته قرار گرفته است. با او از شرایط این روزهای خودش، تیم‌ملی روسیه و المپیک پیش‌رو صحبت کردیم

 به قول رفقایتان جرات زیادی داشتید که این واکسن را آزمایش کردید.

بعد از این‌که واکسن روس‌ها کشف شد دستور رسید می‌خواهند همه ملی‌پوشان کاراته را واکسینه کنند. به من هم اعلام کردند و من هم گفتم که آمادگی این را دارم که واکسن را استفاده کنم.

 نترسیدید؟ می‌گویند واکسن روس‌ها هنوز تاییدیه نگرفته است.

نه واقعا ترسی نداشت. البته آن زمان خیلی‌ها می‌گفتند نزن و خطرناک است. راستش دو‌‌دل شده بودم، اما در هر صورت واکسن را زدم. در روسیه تعداد زیادی هر روز به کرونا مبتلا می‌شوند و وقتی که واکسن کشف شد ابتدا نظامیان و سپس معلمان روسی همه واکسینه شدند. سپس سراغ قشرهای دیگر آمدند. فکر می‌کنم اگر این واکسن معتبر نبود هرگز آن را به نظامیان و معلمان تزریق نمی‌کردند. خود پوتین این واکسن را تایید کرده و دخترش هم ظاهرا استفاده کرده است. ظاهرا قرار است از ابتدای سال جدید میلادی این واکسن در اختیار همه مردم روسیه قرار بگیرد.

 هر زمان خبری درباره شما کار می‌کنیم همه گمان می‌کنند منظور حسن روحانی، رئیس‌جمهوری است. حتی همان روزی که خبر آمد قرار است روحانی واکسن را آزمایش کند جو عجیبی در فضای مجازی راه افتاده بود!

شنیدم، دیدم و خواندم. برای خودم هم جالب بود. همه گمان می‌کردند ابتدا رئیس‌جمهوری قرار است این واکسن را آزمایش کند. آقای رئیس‌جمهور، شرمنده که مرا با شما اشتباه می‌گیرند!

 وضعیت کاراته در روسیه و شرایط اقتصادی آنجا به چه شکلی است؟ کرونا که به اقتصاد و ورزش ایران بدجور آسیب زده است.

می‌خواهم درباره ایران حرف بزنم. در روسیه به نظرم شرایط خیلی بهتر است. اما دلم برای هموطنانم می‌سوزد. تحریم‌های ظالمانه دردسرهای زیادی را ایجاد کرده است. اینجا من به عنوان یک مربی در تیم‌ ملی کاراته روسیه هیچ کمبود امکاناتی ندارم. حداقل سه بار در سال تمام امکانات ورزشی، هر آنچه یک بازیکن و مربی نیاز دارد را به ما می‌دهند. متاسفانه در ایران ما برای گرفتن یک دست لباس ورزشی در اکثر رشته‌ها مشکل داریم و همیشه درگیر این ماجرا بودیم، البته در شرایط فعلی فدراسیون اوضاع بهتر از قبل شده است. روس‌ها وضعیت خوبی دارند، ضمن این‌که واقعا شرایط بهداشتی را رعایت می‌کنند.

 شرایط تیم‌ملی در فاصله کمتر از 10 ماه تا المپیک چطور است؟

اینجا  برای ورود به اردوها باید همه آزمایش کرونا بدهیم. در فاصله دو روز پشت سر هم باید آزمایش PCR  بدهیم و بعد از اعلام  جواب می‌توانیم از اتاق‌هایمان خارج شویم. ما تا پایان سال ۲۰۲۰  برنامه تمرینی داریم و با اضافه شدن قرنطینه به روزهای تمرینی در واقع ۱۶ روز اردو داریم. هر اردو باید آزمایش کامل کرونا بدهیم، در واقع طی ۴ روز باید ۲ بار آزمایش کرونا بدهیم. بعد از این ما وارد سال ۲۰۲۱ می‌شویم و باز هم اردوهای‌مان بعد از ۱۰ روز تعطیلی شروع می‌شود.

 توصیه‌ای به مردم دارید؟

خواهش می‌کنم پروتکل‌ها را رعایت کنند. واکسن کشف شده و به زودی در اختیار عموم قرار می‌گیرد. برای همه مردم کشورم آرزوی سلامتی می‌کنم. امیدوارم همیشه حال آنها چه از لحاظ سلامتی و چه از لحاظ اقتصادی خوب باشد. برای تیم‌ملی کاراته ایران با کادرفنی و مسوولان فدراسیون هم آرزوی موفقیت دارم.

انتهای پیام/
http://sobhshod.ir/vdci.3azct1azqbc2t.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما