جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۱۰
کد مطلب : ۱۴۹۸
plusresetminus
دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه اقدام مغازه ای در این شهر از مانکن زنده زن را خلاف قوانین، عرف و شرع اسلامی دانست و افزود: این نوع تبلیغات غیراسلامی و غیرانسانی احساسات خانواده‌های شهدا را در استان جریحه‌دار کرد.
واکنش قوه قضائیه به استفاده از مانکن زنده
صبح‌شد: روابط عمومی دادستانی کرمانشاه جمعه شب به نقل از شهرام کرمی افزود: متاسفانه در تصاویر منتشر شده در فضای مجازی یک مغازه عرضه لباس در یکی از پاساژهای کرمانشاه از زنان بدون حجاب اسلامی برای تبلیغات و کسب درآمد بیشتر به شکل مانکن های زنده پشت ویترین استفاده کرده است.  

وی اضافه کرد: همچنین این مغازه در اقدامی دیگر داخل محوطه یکی از بناهای تاریخی استان که نزد مردم کرمانشاه اهمیت مذهبی بالایی دارد، با استفاده از یک مدلینگ زن بی حجاب تبلیغاتی برای پوشاک خود داشته است.  

دادستان کرمانشاه از دستور برخورد سریع و فوری با این واحد صنفی متخلف خبرداد و اعلام کرد: به ضابطین دستگاه قضایی استان دستور داده ایم، به سرعت با این مغازه متخلف برخورد کرده و آن را پلمب کنند.  

کرمی همچنین از صدور دستور دستگیری صاحب این مغازه و چند مانکن زنده آن خبر داد.  

وی خاطرنشان کرد: در دین مبین اسلام برای زنان جایگاه و ارزش بسیار والایی در نظر گرفته شده و چنین تفکر و فرهنگی نیز در جامعه اسلامی ایران حاکم شده، بنابراین چنین اقداماتی تنزل جایگاه زنان و اقدامی خلاف شئونات اسلامی بوده و با آن بشدت برخورد خواهیم کرد.  

کرمی بااشاره به اینکه پیش از این نیز چنین حرکات هنجارشکنانه ای در چند شهر دیگر ایران دیده شده، ادامه داد: اجازه نخواهیم داد عده ای فریب خورده دسیسه های دشمنان را برای زیرپاگذاشتن ارزش های اسلامی اینگونه در کشور و کرمانشاه اجرایی کنند.

انتهای پیام/
http://sobhshod.ir/vdcd.n0f2yt0oja26y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما