شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۸
کد مطلب : ۲۱۷۲
plusresetminus
مهرداد میناوند، پیشکسوت پرسپولیس و بازیکن سابق تیم ملی چند روزی است که به خاطر ابتلا به کرونا در بیمارستان لاله تهران بستری است.
پزشک بیمارستان لاله مرتکب جرم شده است
صبح‌شد: مهرداد میناوند، پیشکسوت پرسپولیس و بازیکن سابق تیم ملی چند روزی است که به خاطر ابتلا به کرونا در بیمارستان لاله تهران بستری است.

در همه فیلم‌هایی که از اعلام وضعیت او در این چند روز منتشر شده، بی‌اخلاقی‌ای مشاهده نشده بود تا عکسی منتشر می‌شود که همه را یاد ماجرای عباس جدیدی انداخت. عکسی که یکی از پزشکان را درحالی که مهرداد میناوند پشت سرش به‌وضوح دیده می‌شود، گرفته شده است.

اما آیا این کار پزشک بیمارستان لاله جرم است؟ حسین کرمانپور مدیر کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در این خصوص می‌گوید: چنانچه بیمار به پزشک خود اجازه داده باشد که او عکس بگیرد، این اقدام جرم نیست و انجام این کار مشکلی ندارد، اما اگر بیمار چه از افراد معروف باشد و چه نباشد، به پزشک چنین اجازه‌ای نداده باشد و یا اصلا در وضعیتی نباشد که بتواند، این اجازه را بدهد، انجام این کار جرم محسوب می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است در صورت چنین اقدامی پروانه پزشک خاطی باطل شود؟، اظهار کرد: باطل کردن پروانه پزشکی حکمی قوی و به مثابه خارج کردن یک پزشک از حیز انتفاع است و باید جرم سنگینی صورت گرفته باشد و برای چنین اقدامی پروانه پزشکی باطل نمی‌شود، اما در صورتی که پزشک بدون اجازه از بیمار خود عکس بگیرد، به پزشک خاطی در این مورد تذکر داده می‌شود و درج در پرونده صورت می‌گیرد و چنانچه شاکی خصوصی داشته باشد، برایش محکومیت قضایی تعیین می‌شود که تمام این اقدامات برای یک پزشک خوب نیست.

انتهای پیام/
http://sobhshod.ir/vdcd.50x2yt0fxa26y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما