سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۵
کد مطلب : ۲۴۷۹
plusresetminus
هر چه به انتخابات خرداد ۱۴۰۰ نزدیک‌تر می‌شویم، چهره‌های بیشتری به جمع مدعیان کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری اضافه می‌شوند.
چه خبر از انتخابات ۱۴۰۰؟
صبح‌شد: هر چه به انتخابات خرداد ۱۴۰۰ نزدیک‌تر می‌شویم، چهره‌های بیشتری به جمع مدعیان کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری اضافه می‌شوند.

در این بین پس از اعلام قطعی نامزدی حسین دهقان وزیر سابق دفاع، حسن سبحانی اقتصاددان، حاجی بابایی نماینده تهران در مجلس و فریدون عباسی نماینده کازرون؛ محمد غرضی مدیر دهه شصتی و یکی از شش کاندیدای انتخابات سال ۹۲ هم در گفتگو با اعتماد از نام نویسی قطعی خود در انتخابات خبرداده و حتی شعار انتخاباتی خود را نیز مشخص کرده است: «من دهه‌هاست در هرجایی که تشخیص داده‌ام می‌توانم خدمت کنم حاضر شده‌ام و اکنون هم با شعار ترجیح حقوق عامه بر حقوق خاصه، نامزد انتخابات ریاست جمهوری می‌شوم. من باور دارم که نباید حقوق عامه برای تأمین حقوق برخی خواص پایمال شود و وقتی در خودم می‌بینم که بتوانم این شعار را محقق کنم، حتما نامزد می‌شوم تا بتوانم خدمتی به مردم سرزمینم بکنم.»

او در ادامه اعلام کرده که حضوری مستقل در انتخابات ۱۴۰۰ خواهد داشت: «من تعبیری دارم و همیشه به کار می‌برم که چپ نمی‌تواند دولت نگه دارد و راست نمی‌تواند ملت نگه دارد و من اعتقادی به این چپ‌بازی‌ها و راست‌بازی‌ها ندارم. نه اصولگرا و نه اصلاح‌طلبم بلکه من سرباز انقلابم؛ بنابراین محمد غرضی را نباید به عنوان یک نامزد جناحی فرض کنید بلکه باید نامزدی معتقد به انقلاب اسلامی بدانید.»

اگرچه این اولین اعلام رسمی او برای حضور ۱۴۰۰ در انتخابات است، اما غرضی ۷۹ ساله پیشتر هم با موضع‌گیری صریح خود در قبال اصلاح قانون انتخابات و تعیین محدودیت سنی برای کاندیداتوری انتخابات، نشان داد که بی توجه به انتخابات ریاست جمهوری نیست.

نامزد ادوار قبل انتخابات ریاست جمهوری، طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری را مغایر قانون اساسی دانسته بود: «قانون اساسی در خصوص نامزد‌های انتخابات رئیس جمهوری سقف سنی لحاظ نکرده و به همین دلیل تعیین سن مغایر قانون اساسی است.» در این بین هر قدر بازار چهره‌های شاخصی که برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰ به طور قطعی خبر داده اند سوت و کور است، بازار گمانه زنی‌های کاندیداتوری هر روز گرم‌تر از دیروز است به طوری که در تازه‌ترین گمانه زنی، نام «مسعود پزشکیان» نماینده مردم تبریز در مجلس به عنوان کاندیدای اصلاح طلبان شنیده می‌شود.

عصر یک شنبه و پس از تشکیل اولین جلسه «ناسا» یا همان نهاد اجماع ساز اصلاح طلبی، مجید محتشمی عضو جبهه اصلاح‌طلبان ایران در گفتگو با مهر گمانه حضور پزشکیان را تقویت کرد و با ذکر نام چند کاندیدای احتمالی اصلاحات برای ریاست‌جمهوری گفت: «هنوز قطعیتی وجود ندارد، اما افرادی مطرح شده‌اند که دوست دارند به عنوان کاندیدای اصلاح‌طلبان معرفی شوند. مسعود پزشکیان از جمله کسانی نیست که فعالیت‌های حاشیه‌ای را شروع کرده است. مذاکرات و حواشی صحبت‌هایی که داشته‌اند حاکی از علاقه‌شان به جذب حمایت چهره‌های اصلاح طلب است».

انتهای پیام/
http://sobhshod.ir/vdcd.50x2yt0ona26y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما