يکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۱
کد مطلب : ۲۷۷۰
plusresetminus
همزمان با نزدیک شدن به سال جدید و فاصله حقوق کارگران و کارمندان با خط فقر، بحث درباره حداقل دستمزد سال ۱۴۰۰ بالا گرفته است.
زندگی راحت چند؟!
صبح‌شد: همزمان با نزدیک شدن به سال جدید و فاصله حقوق کارگران و کارمندان با خط فقر، بحث درباره حداقل دستمزد سال ۱۴۰۰ بالا گرفته است. کاربران توییتر فارسی با داغ کردن هشتگ «دستمزد ۱۴۰۰» از فشار اقتصادی روی مردم گفتند و خواستار بالا رفتن حداقل دستمزد در سال جدید شدند.

آنچه در ادامه می‌خوانید منتخبی از این توییت‌هاست

«‏‏‏‏‏‏‏‏‎‏‏‏مشکل اصلی اینه که چرا یک عده برای دستمزد باید تصمیم بگیرند. مگر همه افراد یک جامعه از یک توانایی و مهارت برخوردارند؟ نرخ‌گذاری باید متوقف شود و هر کس به اندازه توانایی، مهارت و خلاقیتش حقوق دریافت کند»، «‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏تا دستمزد‌ها اصلاح نشود و حداقل حقوق کفاف حداقل معیشت را ندهد، هیچ چیز در این اقتصاد بیمار اصلاح نخواهد شد‎‎‏‎‏»، «‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ماهی سه و نیم میلیون پول رفت و آمد کارمند نمی‌شود. چه برسد به زندگی کردن‎»، «‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏حمایت از فقر با حمایت از فساد رابطه مستقیم داره‎»، «زندگی راحت چند؟!»، «‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏نیروی خدماتی توی کتابخانه ما تقریبا ماهی دو میلیون و هشتصد تومان حقوق میگیره. دوتا بچه مدرسه‌ای داره و مستاجره. چطوری روزگار میگذرونه؟ ‎‎‏»، «‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏حداقل دستمزد حتی برای زنده ماندن هم کافی نیست»، «‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏از علم اقتصاد سر در نمیارم و نمیدونم ‎دستمزد ۱۴۰۰ چقدر باید باشه. اما خوب میدونم که ما کارگر‌ها و کارمند‌ها با این حقوق‌های کم و ناچیز داریم زیر بار فشار تورم و گرونی له می‌شیم‎»، «‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏حداقل دستمزد باید به اندازه‌ای باشد که نان‌آور خانواده، شرمنده خواسته‌های ساده و معقول اعضای خانواده‌اش نشود‎»، «‏‏‏‏‏‏‏‏‏کار کن تا زنده بمانی‎»، «‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏دخل و خرج و حقوق‌ها جوری شده که اگه کار نکنی به‌صرفه‌تره‎»، «‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏سکوت در برابر ‎دستمزد ۱۴۰۰ یعنی شرمندگی پدران نزد فرزندان و همسر‎»، «‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏دستمزد چیزی است که مردم عادی بتوانند با آن، به راحتی زندگی عادی داشته باشند. اما آیا این‌گونه می‌باشد؟»، «‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏در سالی که گذشت بیش از ۷۰ درصد جمعه‌ها و تعطیلات را سر کار بودم، اما به نسبت سال‌های پیش فقیرترم!»، «‏‏‏اگر ایرانیان لایق سوختبری و کولبری نیستند آنهارا به لیاقت واقعی‌شان برسانید»، «‏‏‏حداقل دستمزد سال‌هاست برای مردن هم کافی نیست چه برسد به زنده ماندن» و «‏میلیون‌ها کارگر شامل همین حداقل دستمزد نمی‌شوند. کارگاه‌های زیر ۱۰نفر، کارگران ساختمانی، کارگران فصلی و کشاورزی، زنان کارگر و میلیون‌ها کارگری که با یک کاغذبازی ساده کارفرما همین چندرغاز تعیین شده شورای عالی کار را نمی‌گیرند».

انتهای پیام/
http://sobhshod.ir/vdch.qnit23nqvftd2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما