جمعه ۲۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۱
کد مطلب : ۲۸۴
plusresetminus
در حالیکه در چند روز اخیر قیمت برخی کالاها، چندین درصد افزایش پیدا کرده است؛ خبرگزاری دولتی ایرنا، گزارشی از کاهش قیمت ها منتشر کرده است.
کاهش ۳۰ درصدی قیمت‌ها به روایت خبرگزاری دولت!
صبح‌شد: در حالیکه در چند روز اخیر قیمت برخی کالاها، چندین درصد افزایش پیدا کرده است؛ خبرگزاری دولتی ایرنا، گزارشی از کاهش قیمت ها منتشر کرده است:

به گزارش این خبرگزاری، قیمت برخی از کالاهای اساسی خردادماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش یافت که در بین آنها پیاز و سیب زمینی بیش از ۳۰ درصد افت قیمت داشتند.

قیمت تعدادی از کالاهای اساسی در خردادماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال براساس تازه ترین گزارش دفتر آمار و فرآوری داده‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت که مورد بررسی خبرنگار اقتصادی ایرنا قرار گرفت با کاهش همراه بود.

براین اساس خردادماه امسال قیمت پیاز هرکیلو گرم ۲۹ هزار و ۴۸۰ ریال بود درحالی که خردادماه پارسال قیمت این محصول ۴۳ هزار و ۴۰۰ ریال بود که نشان از کاهش قیمت ۳۲.۱درصدی دارد.

قیمت جوجه یکروزه گوشتی خردادماه امسال هرقطعه ۱۶ هزار و ۷۱۵ ریال بود و قیمت این محصول در مدت مشابه پارسال ۱۸ هزار و ۸۳۸ ریال بود که کاهش ۱۱.۳ درصدی را نشان می‌دهد.

خرمای مضافتی در خردادماه امسال هرکیلوگرم ۲۳۴ هزار و ۴۷۴ ریال قیمت داشت که در خردادماه پارسال قیمت این محصول ۲۹۶ هزار و ۳۴۲ ریال بود که ۲۰.۹ درصد کاهش یافته است.

قیمت سیب زمینی درجه یک درخردادماه امسال هرکیلو گرم ۳۹ هزار و ۸۸۶ ریال و قیمت آن در خردادماه پارسال ۶۸ هزار و ۹۱۲ ریال بود که امسال با کاهش قیمت ۴۲.۱ درصدی همراه شده است.

 گوجه فرنگی در خردادماه امسال هرکیلو گرم ۳۵ هزار و ۵۵۹ ریال قیمت داشت، درحالی که در مدت مشابه پارسال قیمت آن به ۵۱ هزار و ۷۱۲ ریال رسیده بود و کاهش قیمت ۳۱.۲ درصدی را نشان می‌دهد.

قیمت گوشت گوساله نیز خردادماه امسال درحالی به هرکیلو گرم ۷۶۶ هزار و ۹۵۱ ریال رسید که پارسال و در همین بازه زمانی قیمت آن ۸۸۴ هزار و ۴۶۴ ریال بود که بیانگر تفاوتی قیمتی ۱۳.۳ درصدی است.

گوشت گوسفندی (مخلوط) در خردادماه امسال هرکیلو گرم ۹۲۸ هزار و ۵۱۱ ریال نرخ داشت که پارسال قیمت آن ۹۶۲ هزار و ۷۹۸ ریال بود و کاهش ۳.۶درصدی را نشان می‌دهد.
http://sobhshod.ir/vdchtknid23n6.ft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما