درمان كرونايی‌ها واقعا چند؟

درمان كرونايی‌ها واقعا چند؟

پنجشنبه ۹ ارديبهشت - ۰۹:۳۹
۷ واژه فارسی پر جست وجو در گوگل

۷ واژه فارسی پر جست وجو در گوگل

پنجشنبه ۹ ارديبهشت - ۰۹:۰۲
۱۲ سوال درباره واکسن سالمندان

۱۲ سوال درباره واکسن سالمندان

پنجشنبه ۹ ارديبهشت - ۰۸:۵۹
دورهمی ویروس‌های جهش یافته‌ها!

دورهمی ویروس‌های جهش یافته‌ها!

چهارشنبه ۸ ارديبهشت - ۰۹:۰۱

درمان كرونايی‌ها واقعا چند؟

تفاوت چند ميليونی ادعاي وزارت بهداشت و روال محاسبات برخي مراكز درماني
پنجشنبه ۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۹
کد مطلب : ۳۳۳۱
plusresetminus
سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح هزینه درمان مبتلایان کرونا و سهم بیمه‌ها از این هزینه‌ها به ایسنا گفت که هر مبتلای کرونا، به شرط بستری در مراکز دولتی، به طور متوسط حدود ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار الی ۸ میلیون تومان هزینه دارد که از این رقم هم حدود ۹۰درصد توسط بیمه پرداخت می‌شود.
درمان كرونايی‌ها واقعا چند؟
صبح‌شد: سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح هزینه درمان مبتلایان کرونا و سهم بیمه‌ها از این هزینه‌ها به ایسنا گفت که هر مبتلای کرونا، به شرط بستری در مراکز دولتی، به طور متوسط حدود ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار الی ۸ میلیون تومان هزینه دارد که از این رقم هم حدود ۹۰درصد توسط بیمه پرداخت می‌شود.

سیماسادات لاری توضیح داد که بیمه‌ها ۹۰درصد از هزینه‌های بستری و ۷۰ درصد از هزینه‌های سرپایی را پرداخت می‌کنند بنابراین میزان پرداختی مبتلایان کرونا در بخش بستری ۱۰درصد و در بخش سرپایی ۳۰درصد است علاوه بر اینکه ۹۰ درصد از هزینه داروی رمدسیویر در حوزه درمان سرپایی درکلینیک‌های بیمارستانی و با تشکیل پرونده بستری تحت پوشش بیمه است.

طی هفته‌های گذشته، برخی مخاطبان خبر دادند که هزینه‌های مورد ادعای وزارت بهداشت درباره رقم تمام شده درمان کرونا صرفا یک رقم خاص و فقط و فقط مربوط به هزینه بستری در بیمارستان‌های دولتی است، اما در تمام بیمارستان‌های دولتی و خصوصی، هزینه‌های دیگری هم به این رقم اضافه می‌شود.

یکی از بیمارانی که زمستان سال گذشته در بیمارستان مسیح دانشوری بستری شده بود، به «اعتماد» گفت که با وجود برخورداری از بیمه درمانی نیرو‌های مسلح، بابت ۱۴ روز بستری در این بیمارستان دانشگاهی، حدود ۱۸ میلیون تومان هزینه کرده که یکی از هزینه‌ها، پرداخت روزانه ۸۰۰ هزار تومان بابت پرستار همراه بوده، چون از ابتدای بستری، مسوولان بیمارستان اعلام کرده‌اند که با کمبود شدید پرستار مواجهند و بنابراین، بیمار باید برای بهره‌مندی از خدمات الزامی پرستاری، روزانه ۸۰۰ هزار تومان پرداخت کند که این رقم هم، بین چند دانشجوی پزشکی مستقر در بیمارستان و آماده ارایه خدمات پرستاری به بیماران، تقسیم خواهد شد.

اقوام بیماری که در یک بیمارستان خصوصی در محدوده میدان ونک بستری شده بود به «اعتماد» گفتند که در ابتدای پذیرش در بیمارستان ۳۰ میلیون تومان به حساب بیمارستان واریز کرده‌اند تا مراحل پذیرش انجام شود علاوه بر اینکه موظف بودند بابت هر شب بستری بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه هم ۱۵ میلیون تومان پرداخت کنند. بیمار دیگری هم گفت که پس از بستری در بیمارستانی در خیابان فرمانیه مورد سوءاستفاده یکی از پزشکان بیمارستان قرار گرفت به این شکل که پزشک معالج، نسخه‌ای به دست اقوام بیمار می‌دهد و آن‌ها را برای تهیه دارو، راهی خیابان ناصر‌خسرو می‌کند.

اقوام این بیمار، پس از پرداخت ۶ میلیون تومان هزینه دارو، به طور اتفاقی، از دفتر وابسته سازمان غذا و دارو در خیابان ولیعصر و پیگیری دارو‌های کمیاب مبتلایان کرونا مطلع شده و به این محل مراجعه می‌کنند و شرح الزام به تهیه دارو را برای مسوولان این اداره شرح می‌دهند و متوجه می‌شوند که با وجود توزیع سهمیه روزانه و مکفی دارو به این بیمارستان، پزشک متخلف، بخشی از این سهمیه را به شریک خود در بازار سیاه دارو می‌داده تا در سود فروش چند میلیون تومانی داروی یارانه‌ای و دولتی سهیم باشد.

انتهای پیام/
http://sobhshod.ir/vdcb.fbfurhbf8iupr.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما