سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۵۴
کد مطلب : ۳۷۳۰
plusresetminus
در پی انتشار ویدئویی در فضای مجازی مبنی بر بدرفتاری یک قاضی با یک سرباز وظیفه مشخص شد فرد مدعی، قاضی نیست.
جزئیات درگیری سرباز و قاضی قلابی
صبح‌شد: در پی انتشار ویدئویی در فضای مجازی مبنی بر بدرفتاری قاضی شعبه ۴۰ دیوان با یک سرباز وظیفه، پیگیری‌ها از کذب بودن ادعای فوق حکایت دارد و فردی که ادعا می‌کند قاضی است، سمت قضایی نداشته و اصلا فیلم هم متعلق به سال ۱۳۹۸ است.

امروز می‌خواهیم به واکاوی این ماجرا که بازتاب زیادی هم در شبکه‌های اجتماعی داشته بپردازیم.

ویدئویی که منتشر شد چه بود؟

ماجرا از شنبه شب یعنی ۱۶ خرداد شروع شد. یکی از فعالان شبکه‌های اجتماعی در صفحه مجازی خود فیلمی را منتشر کرد که در آن می‌بینیم فرد هتاکی که ادعا می‌کند قاضی شعبه ۴۰ دیوان عدالت اداری است، برای مامور پلیس راهنمایی و رانندگی گردن کلفتی و او را تهدید می‌کند که در صورت جریمه خودروی تندر او، با این مامور برخورد می‌کند و کسی هم نمی‌تواند با قاضی برخورد کند.

این فیلم خیلی زود در شبکه‌های اجتماعی دست به دست و باعث هجمه‌هایی به قوه قضاییه شد.

البته این مسئله از آن جا حساسیت‌برانگیز شده که چندی پیش نیز یک نماینده مجلس به یک سرباز پلیس راهور سیلی زد و البته روز گذشته به گفته رئیس پلیس تهران برای این نماینده قرار مجرمیت صادر شده است.

اصل ماجرا چیست؟

بعد از بازنشر این ویدئو، مرکز رسانه قوه قضاییه با توجه به انتشار ویدئویی در فضای مجازی که راننده اتومبیل تندر ۹۰ به شماره پلاک ۳۳پ ۴۶۴ ایران ۴۴ ضمن سوءاستفاده، خود را قاضی شعبه ۴۰ دیوان معرفی کرده است، اعلام می‌کند: «بر اساس مستندات مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور، مالک خودروی مذکور که عکس موجود در سوابق با چهره راننده دارای تشابه است، فردی با هویت ع-زمانی فرزند محمدعلی بوده که سمت قضایی ندارد و از نیرو‌های دستگاه قضایی هم نیست. به همین دلیل علیه این فرد به اتهام غصب عنوان قضایی پرونده تشکیل شده و تحت تعقیب قرار گرفته است.

این اعلامیه می‌افزاید که بررسی‌ها نشان می‌دهد ویدئوی مذکور قدیمی بوده و اتومبیل موصوف در سال ۱۳۹۸ فک پلاک شده (بعد از سال ۹۸ پلاک فوق‌الذکر و موجود در ویدئو متعلق به این خودرو نیست) و متاسفانه برخی جریانات سیاسی در مقطع حساس انتخابات با اهداف تخریب قوه قضاییه و ایجاد ناامیدی و بی‌اعتمادی در مردم مبادرت به انتشار آن کرده‌اند که انتشاردهنده اولیه فیلم نیز شناسایی شده است.»

انتهای پیام/
http://sobhshod.ir/vdce.x8xbjh8f79bij.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما