دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۶
کد مطلب : ۴۰۶
plusresetminus
استدلال فرماندار تهران برای مخالفت با نامگذاری خیابانی به نام مهدی بازرگان،موجب شد تا یکی از کاربران با او، کنایه بزند.
عیسی فرهادی سرتنگی فرماندار تهران
عیسی فرهادی سرتنگی فرماندار تهران
صبح‌شد: ماجرا از یک نامگذاری آغاز شد؛ نامگذاری خیابانی به نام مهدی بازرگان و اعظم طالقانی در تهران.

شورای اسلامی شهر تهران در چهل‌و‌یکمین جلسه رسمی دور پنجم و دویست‌و‌هشتاد و سومین جلسه متوالی، با پیشنهادات کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مبنی بر نام‌گذاری دو خیابان  سازمان آب به مهندس مهدی بازرگان و کوچه حافظ در خیابان شهید کلاهدوز، حد فاصل دیباجی جنوبی تا سنجابی به نام اعظم طالقانی موافقت کرد.

اما این پایان ماجرا نبود و فرمانداری با این تصمیم موافقت کرد؛ در جلسه‌‌ دیگری در شورای شهر بررسی نامه‌های فرمانداری درخصوص اعتراض هیات تطبیق به نام‌گذاری اماکنی به نام « اعظم طالقانی»، «مهندس بازرگان» در دستور کار قرار گرفت. شهربانو امانی با بیان این‌که هیات تطبیق پا در کفش اختیارات قانونی شوراها می‌کند، اظهار کرد: فرماندار در نامه‌اش نوشته که کسی بازرگان و اعظم طالقانی را نمی‌شناسد در حالی که وای بر کسانی که اعظم طالقانی و بازرگان را نمی‌شناسند و برایمان جای سوال است که آیا کسی می‌شود این دو نفر را نشناسد.

همین موضوع باعث شد تا یکی از کاربران «ویکی‌پدیای فارسی» با عیسی فرهادی سرتنگی که از سال ۹۱ فرماندار تهران است، شوخی کند و این جمله را به زندگی‌نامه او در این سایت اضافه کند.این عبارت بعد از دقایقی از این صفحه حذف شد.

انتهای پیام/
http://sobhshod.ir/vdcd290o6yt0z.a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما