دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۲
کد مطلب : ۴۹۷
plusresetminus
رئیس جمهور دوره نهم و دهم ایران در پاسخ به این سوال که «چرا فرزندان مقامات و مسئولان کشور سر از آمریکا درمی آورند؟» نکات جالبی را مطرح کرد.
چرا فرزندان مقامات سر از آمریکا درمی آورند؟/پاسخ احمدی نژاد
صبح‌شد: «ما ۴۰ سال است که داریم شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهیم، سفارت آمریکا را هم توسط دانشجویان خط امام تسخیر کردیم. چه می‌شود که ما بیشترین شعار مرگ بر آمریکا را می‌دهیم، اما بیشترین تعداد نخبگان کشور را به آنجا صادر می‌کنیم؟» این جمله را خبرنگاری به  محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور دوره نهم و دهم ایران گفت و او در پاسخ گفت: اصلا این‌ها ربطی به هم ندارد، چین هم همین است. آنجا (آمریکا) الان قله علمی دنیاست و جذب عملی هم دارد.

او همچنین در پاسخ به این سوال که «چرا فرزندان مقامات و مسئولان کشور سر از آمریکا درمی آورند؟» افزود: این یک بحث دوم است. اگر نخبه باشند و سقف کار علمی آن‌ها در اینجا پر شده باشد و بعد رفتند، به نظر من اشکالی ندارد. تا زمانی که ما ظرفیت کافی نداریم تا هموطن نخبه ما استعداد‌های علمی اش را بروز بدهد، چه اشکالی دارد که برود به جایی که از این جهت برای او بهتر است؟ چون علم برای کل بشر است. نگاه ما جغرافیایی نیست. اما اگر نه! اینجا به مردم فشار می‌آوریم و می‌گوییم تحمل کن و بعد از منابع مردم فرزندمان را میفرستیم که برود و لذت ببرد. این با کدام آرمان‌های انقلاب همخوانی دارد؟

انتهای پیام/
http://sobhshod.ir/vdcd250o6yt0n.a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما