جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۶
کد مطلب : ۵۵۷
plusresetminus
رئیس پلیس فتا استان زنجان در مورد کلاهبرداری ثبت نام در پیاده روی اربعین هشدار داد و گفت: هرگونه تبلیغ ثبت نام پیاده‌روی اربعین در فضای مجازی، جعلی است و شهروندان باید توجه کنند امسال تحت هیچ شرایطی این تجمعات برگزار نمی‌شود.
کلاهبرداری جدید به نام «ثبت‌نام در پیاده‌روی اربعین»
صبح‌شد: محمد علی آدینه‌لو، با اشاره به این‌که امسال پیاده‌روی اربعین برگزار نمی‌شود و هیچ‌گونه برنامه‌ریزی برای آن وجود ندارد، اظهار داشت: در شرایط حاضر ویروس کرونا در سطح استان، کشور و جهان شیوع گسترده یافته و همین امر مانع از این می‌شود که هرگونه تجمعات انجام گیرد و پیاده‌روی اربعین نیز از این قاعده مستثنا نیست.

وی افزود: تبلیغاتی که در فضای مجازی مبنی بر پیاده‌روی اربعین انجام می‌گیرد کاملا جعلی بوده و کلاهبردارن با انتشار این خبر سعی بر فریب مردم، معرفی آنان به سایت‌های جعلی در خصوص ثبت‌نام کاروان‌های پیاده‌روی اربعین، هدایت به درگاه‌های پرداخت جعلی و در نهایت سرقت اطلاعات کارت بانکی را دارند تا اقدام به برداشت وجه از حساب شهروندان کنند.

رئیس پلیس فتا استان زنجان با تاکید بر این‌که پلس فتا به شدت در حال رصد فضای مجازی در ارتباط با شایعات پیاده‌روی اربعین است خاطرنشان کرد: افرادی که مبادرت به شایع‌پراکنی کنند برابر با هماهنگی‌های انجام گرفته با دادستان استان، مورد برخورد‌های قانونی قرار خواهند گرفت.

این مسئول با اشاره به این‌که شهروندان باید اخبار و اطلاعاتی که با پیاده‌روی اربعین در ارتباط است را از مراجع رسمی کشور پیگیری کنند تصریح کرد: نباید تحت هیچ شرایطی به شایعاتی که پایه و اساسی ندارد و در فضای مجازی منتشر می‌شود توجهی داشت.

آدینه‌لو گفت: پلیس فتا، شبانه‌روزی آماده خدمت‌رسانی و پاسخ‌گوی نیاز شهروندان است و اگر افراد به موردی مشکوک شدند می‌توانند مراتب را بلافاصله از طریق تلفن 110 یا سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir گزارش نمایند.

انتهای پیام/
http://sobhshod.ir/vdcak0nm149nm.5k4.html
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما