يکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۰
کد مطلب : ۷۸۹
plusresetminus
در ماه‌های اخیر بسیاری از شهروندان به دلایل مختلف اقدام به خریداری و نگهداری انواع طلاجات، سکه و دلار و نگهداری آن در منزل خود کرده‌اند، بدون توجه به توصیه‌های پلیس درخصوص نگهداری اموال گران‌قیمت در صندوق امانات بانک‌ها و با این کار، منازل خود را تبدیل به بهشتی برای سارقین کرده و با یک دستبرد تمام اندوخته و پس انداز خود را از دست می‌دهند.
پیشنهاد پلیس برای دور زدن دزدان
صبح‌شد: در ماه‌های اخیر بسیاری از شهروندان به دلایل مختلف اقدام به خریداری و نگهداری انواع طلاجات، سکه و دلار و نگهداری آن در منزل خود کرده‌اند، بدون توجه به توصیه‌های پلیس درخصوص نگهداری اموال گران‌قیمت در صندوق امانات بانک‌ها و با این کار، منازل خود را تبدیل به بهشتی برای سارقین کرده و با یک دستبرد تمام اندوخته و پس انداز خود را از دست می‌دهند.

ضمن توصیه مجدد درخصوص نگهداری وجوه نقد، سکه، دلار و طلا در صندوق امانات بانک‌ها، از آنجا که بسیاری از شهروندان همچنان ترجیح می‌دهند اموال با ارزش خود را در خانه نگهداری کنند، توصیه می‌کنم که در این صورت حتما نکاتی را که باعث کاهش وقوع سرقت و افزایش توان پلیس در مقابله با سارقین است رعایت کنند.

 با توجه به ورود بسیاری از سارقین از بالکن طبقات اول به منازل شهروندان، توصیه می‌شود حتما برای بالکن طبقات اول و پنجره‌ها حفاظ آهنی مناسب نصب شود.

به‌تازگی به‌منظور زیبایی نمای ساختمان اقدام به تهیه سردرهایی می‌شود که به سارقین کمک می‌کند تا به راحتی ابتدا روی علمک گاز و سپس این سردرها پاگذاشته و با یاری خود صاحبخانه، برای سرقت منزل وارد عمل شوند.

حتما موقع ترک منزل یکی از همسایگان را در جریان قرار دهید تا نسبت به سروصداهای احتمالی و رفت‌وآمدها به منزل شما، حساسیت ایجاد شود.
در صورت نصب دوربین مداربسته از دوربین‌های با کیفیت بالا استفاده شده و حتما یکی از دوربین‌ها در محل مناسبی در کوچه نصب شود.

استفاده از دوربین‌های مداربسته با امکان انتقال آنلاین داده‌ها به گوشی همراه شما این شرایط را فراهم می‌آورد که از هر نقطه‌ای در داخل یا خارج از کشور به‌صورت آنلاین، وضعیت منزل خود را تحت نظر و بررسی داشته باشید و درصورت مشاهده سارقین، سریعا پلیس را در جریان قرار دهید.

با توجه به اینکه در بسیاری از پرونده‌های سرقت منازل مشاهده شده که یکی از سارقین با استفاده از بی‌توجهی مالکین، اقدام به ورود از در پارکینگ می‌کنند، توصیه می‌شود موقع خروج از پارکینگ، از بسته شدن در اطمینان حاصل کنید.

منزل شما محل سکونت شماست نه گاوصندوق اشیاء ذی‌قیمت، لذا توصیه می‌شود از نگهداری اموال با ارزش ریالی بالا در منزل خودداری کنید و درصورت نگهداری به هیچ عنوان حتی در حضور نزدیک‌ترین اقوام و آشنایان نیز در این خصوص صحبت نکنید.

از سپردن کلید به افراد دیگر خودداری کنید و با توجه به اینکه سارقین برای سرقت اشیاء قیمتی مستقیما به اتاق خواب می‌روند برای نگهداری اموال با ارزش خود در منزل، محل امنی را درنظر بگیرید و از قرار دادن آنها در اتاق خواب خودداری کنید.

در استخدام سرایدار و نظافتچی، پرستار کودک و سالمند دقت کرده و از شرکت‌های معتبر استفاده کنید.

در ساختمان‌های شمالی از حفاظ مناسب استفاده کرده و حتی المقدور وسط حفاظ‌ها هم جوش داده شود تا امکان رد شدن از بین آنها وجود نداشته باشد.

 دقت کنید درهای جکدار ساختمان حتما دارای شب بند باشند؛ زیرا در غیراین صورت به راحتی با یک فشار باز می‌شوند.

برخلاف تصور شهروندان، درهای ضد‌سرقت از ناحیه توپی بسیار آسیب‌پذیرند و نیاز است که چارچوب این درها تقویت شوند.

وقتی در یک ساختمان تنها یک واحد دارای در آکاردئونی باشد، دقیقا توجه سارقین به آن واحد جلب می‌شود. درهای آکاردئونی زمانی مفید هستند که بالای لولاها جوش داده شود، قفل آویز در دسترس نباشد و جا برای دیلم انداختن نباشد و از فنر و تسمه قوی برای اینگونه درها استفاده شود.

درصورتی‌که دائما در سفر هستید می‌توانید در منزل خود سیستم تایمر برق نصب کنید تا در زمان‌های مشخص اقدام به روشن و خاموش کردن لامپ‌ها و تلویزیون خانه کند.

در زمان خروج از منزل چند جفت کفش را رو به خانه و به‌صورت نامرتب قرار دهید تا سارقین را در مورد حضور صاحبخانه در منزل دچار اشتباه کنید.


  سردار علیرضا لطفی ـ رئیس پلیس آگاهی پایتخت

انتهای پیام/
http://sobhshod.ir/vdchtwnqd23n6.ft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما