دورهمی ویروس‌های جهش یافته‌ها!

دورهمی ویروس‌های جهش یافته‌ها!

چهارشنبه ۸ ارديبهشت - ۰۹:۰۱
دزد فایل ظریف چه کسی است؟

دزد فایل ظریف چه کسی است؟

چهارشنبه ۸ ارديبهشت - ۱۰:۲۲
دورزدن تشنگی به وقت روزه‌داری

دورزدن تشنگی به وقت روزه‌داری

سه شنبه ۷ ارديبهشت - ۱۰:۱۸
چهارشنبه ۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۳
کد مطلب : ۳۳۲۳
plusresetminus
شورا‌ها از ارکان مهم و اساسی کشور هستند
صبح‌شد: شورا‌ها در نظام جمهوری اسلامی ایران نقش بسیار مهمی دارند، در نظام مقدس جمهوری اسلامی شورا از ارکان مهم و تاثیر گذار بوده است؛ همچنانکه بعنوان ضرورتی مدیریتی نماد حکومت و مشارکت مردمی و حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش قلمداد می‌شود، شورا‌های اسلامی شهر و روستا از اول تشکیل تاکنون منشا خدمات تاثیر گذار در توسعه شهری و روستایی بوده است بنابراین عملکرد این نهاد گامی مهم در تحقق «قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران» است.

امیدوارم این نهاد مردمی در شهر‌ها به شیوه موثر و خلاقانه نهایت تلاش خود را در تضمین حقوق شهروندان و افزایش اعتماد عمومی و نمود موفق رویداد‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی تحقق بخشند.

همچنین می‌توان گفت شورا یک اصل عقلی است که آموزه‌های دین اسلام در کتاب و سنت بر آن صحه گذاشته است.

هدف قرآن از تاکید بر شورا این است که اساس شورا و مشورت در شریعت اسلام همواره پا بر جا و جاویدان بماند، زیرا مشورت موجب تبادل نظر، یکپارچگی افکار و روشن شدن امور و اطمینان خاطر در برطرف ساختن خطا می‌گردد. شورا‌ها یکی از ارکان مهم سلامت تصمیم گیری هستند. بدون تردید کار شورایی هم در مبانی دینی و هم در مبانی حاکمیتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

شورا‌ها می‌توانند در تحرک بخشی، هماهنگی و تسهیل افراد حقوقی، نهاد‌ها و سازمان‌های مختلف نقش مهمی داشته باشند.

نهم اردیبهشت روز ملی شورا‌ها روز بسیار مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد، شورا‌های اسلامی با وظیفه شناسی در حل مشکلات شهر و روستا تلاش می‌نمایند و با امانت، کفایت، درایت و حسن سلوک برای نیل به جامعه‌ی شهروند مدار خالصانه و عاشقانه کوشش می‌نمایند و در جهت بالندگی، شکوفایی، عمران و آبادانی قدم برمی دارند نمایندگان شریف مردم هستند و امید است در دوره ششم مدیریت شهری نیز گام‌های اساسی در جهت مبارزه با فساد برداشته شود، امیدوام مدیریت شهری یک پارچه در جهت فعال سازی شهری پویا گام‌های اساسی بردارد.

*احمد صادقی کارشناس شهری

انتهای پیام/
http://sobhshod.ir/vdcc.iq1a2bq11la82.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما