يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۰
کد مطلب : ۸۶۳
plusresetminus
پزشک فوق تخصص مراقبت های ویژه بیمارستان مسیح دانشوری به نحوه مدیریت بیماری کرونا در کشور انتقادات تندی را مطرح کرد.
انتقاد بی سابقه به نحوه مدیریت کرونا/ اینجا چه خبر است؟
صبح‌شد: وزارت بهداشت می‌گوید طی بیست و چهار ساعت گذشته، و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، پنج هزار و ۴۷۱ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در این کشور شناسایی شدند که دو هزار و ۲۴۲ نفر از آنها بستری هستند؛ به این ترتیب طبق آمار دولتی، مجموع مبتلایان به این ویروس در ایران به ۵۵۰ هزار و ۷۵۷ نفر رسید.

در طول بیست و چهار ساعت گذشته ۳۰۴ تن از مبتلایان به این بیماری جان خود را از دست دادند و مجموع درگذشتگان در اثر ابتلای به این ویروس تا کنون به ۳۱ هزار و ۶۵۰ نفر رسیده است.

محمد رضا هاشمیان پزشک فوق تخصص مراقبت های ویژه بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به آمار جانباختگان روزانه کرونا در ایران به صبح‌شد می گوید: «مسئولان ذیربط باید جواب دهند که چرا این تعداد هموطن در روز فوت می کنند.»

این پزشک فوق تخصص در ادامه با اشاره حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی می افزاید: وقتی هواپیمای اوکراینی سقوط کرد، انتقاد کردند که چرا  عامل آن را معرفی نمی کنند؛ این د ر حالیست که در آن هواپیما ۲۰۰ نفر فوت کردند و خدا رحمتشان کند اما ما روزانه بر اثر کرونا بیش از این آمار را از دست می دهیم!

این مثال هاشمیان به پرواز شمارهٔ ۷۵۲ هواپیمایی بین‌المللی اوکراین یک پرواز مسافربری متعلق به هواپیمایی بین‌المللی اوکراین از مبدأ تهران به مقصد کی‌یف اشاره دارد که در ۱۸ دی ۱۳۹۸ (۸ ژانویه ۲۰۲۰) ساعت ۶:۱۹ صبح هدف شلیک پدافند هوایی سپاه پاسداران قرار گرفت و ساقط شد.

او در پاسخ به برخی که کشور ترکیه و آمریکا را به آمارسازی و عدم شفافیت در اعلام آمار مبتلایان و جانباختگان آمار کرونا متهم می کنند می گوید: ما راست می گوییم؟ ما کجا حقیقت را مطرح می کنیم؛ در آن کشورها تا بیماری وارد بیمارستان می‌شود در سیستم ثبت می شود، اصلا قبول! همه دروغ می‌گویند اما ۲۰درصد یا  ۲۰ درصد؛ بهشت زهرا آنها که مانند کشور ما(شلوغ) نیست.

درباره درستی آمارهای رسمی کرونا در ایران برخی ابراز تردید کرده‌اند؛  ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت پیش تر در برنامه انتهای الوند گفته بود: «طبق پروتکل‌های (WHO) کسانی که تستشان مثبت است اعلام می‌شوند، در ایران نیز آمار را مانند سایر کشورها اعلام می‌کنیم در حالی که تعداد فوتی‌ها را می‌توان از ۱.۵ برابر تا ۲.۲ برابر آمار اعلامی حساب کرد.»

مسعود مردانی عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا، هم در خصوص آمار روزانه مرگ ناشی کرونا عنوان کرده بود: «برای آنکه بدانیم در واقعیت چند نفر روزانه تلف می‌شوند این عدد باید ضرب در ۲.۵ شود تا عدد اصلی به دست آید.»

دانلود ویدئو

انتهای پیام/ 
http://sobhshod.ir/vdcakena149ni.5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما