چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۶
کد مطلب : ۵۳۳۳
plusresetminus
شاید باورتان نشود، اما در همین کره خاکی که زندگی می‌کنید کشور‌هایی وجود دارند که جمعیت آن‌ها آن قدر کم است که شاید از تعداد افراد یک طایفه در کشورمان هم کمتر باشد.
با ۵ کشور کم جمعیت جهان آشنا شوید
صبح‌شد: شاید باورتان نشود، اما در همین کره خاکی که زندگی می‌کنید کشور‌هایی وجود دارند که جمعیت آن‌ها آن قدر کم است که شاید از تعداد افراد یک طایفه در کشورمان هم کمتر باشد.

البته کشور‌های کوچک چند نفره هم داریم که سازمان ملل آن‌ها را به رسمیت نمی‌شناسد، اما در این گزارش می‌خواهیم سراغ کم جمعیت‌ترین کشور‌های جهان برویم که عضو سازمان ملل هستند. برخی بر این عقیده اند که یکی از دلایل ایجاد این کشور‌های کم جمعیت توسط قدرت‌های استعماری استفاده از حق رای آن‌ها در سازمان ملل است در ادامه با ۵ کشور کم جمعیت آشنا شوید.
 
واتیکان | Vatican جمعیت: ۴۵۱ نفر
واتیکان، محل اقامت پاپ، رهبر کاتولیک‌های جهان و مرکز کلیسای کاتولیک است و در واقع یک کشور مستقل به حساب می‌آید. واتیکان درست در دل شهر رم ایتالیا قرار گرفته و به این ترتیب کشوری کوچک در یک کشور دیگر به حساب می‌آید! جمعیت این کشور حدود ۴۵۱ نفر است و به این ترتیب در صدر فهرست کوچک‌ترین کشور‌های جهان از نظر جمعیت قرار می‌گیرد.
 
 
 
تووالو | Tuvalu جمعیت: ۱۰۶۴۰ نفر
کشور تووالو کشوری جزیره‌ای در اقیانوس آرام است که با حدود ده هزار نفر جمعیت دومین کشور در فهرست کوچک‌ترین کشور‌های جهان از نظر جمعیت قرار می‌گیرد. این جزیره بین هاوایی و استرالیا قرار گرفته و همین موضوع باعث شده تا مسافران زیادی برای تفریح و استراحت این کشور کوچک را انتخاب کنند. این کشور کوچک در سال ۲۰۰۰ به عضویت سازمان ملل متحد درآمد. تووالو مستعمره انگلستان است.
 
 
 
نائورو | Nauru جمعیت: ۱۱۳۴۷ نفر
لیست کوچک‌ترین کشور‌های جهان از نظر جمعیت بدون نام بردن از کشور جزیره‌ای و دوردست نائورو تکمیل نمی‌شود. این کشور در اقیانوس آرام جنوبی قرار گرفته و یکی از دورافتاده‌ترین کشور‌های دنیا محسوب می‌شود. به خاطر اضافه وزن مردم این کشور به چاق‌ترین کشور جهان هم مشهور است.
 
 
 
 
پالائو | Palau جمعیت: ۲۱۰۹۷ نفر
این کشور کوچک در شرق کشور فیلیپین قرار گرفته و با توکیو ۳۲۰۰ کیلومتر فاصله دارد. جمعیت پالائو کمی بیش از بیست و یک هزار نفر است که در بیش از ۳۴۰ جزیره کوچک و بزرگ زندگی می‌کنند. به عبارتی دیگر اگر جمعیت این کشور را به طور مساوی بین جزایر تقسیم کنید در هر جزیره تنها ۶۲ نفر زندگی می‌کنند!
 
 
 
 
سن مارینو | San Marino جمعیت: ۳۳۲۸۵ نفر
کشور سن مارینو در جنوب اروپا و در شبه جزیره ایتالیا قرار گرفته و از بسیاری جهات حائز اهمیت است. این کشور علاوه بر این که یکی از کوچک‌ترین کشور‌های جهان است، اولین کشور دنیا با حکومت جمهوری هم به حساب می‌آید. در جریان جنگ جهانی اول و زمانی که ایتالیا به کشور‌های اتریش و مجارستان اعلام جنگ کرد سن مارینو بی طرفی خود را حفظ کرد. همین موضوع باعث ایجاد اختلاف‌هایی بین ایتالیا و سن مارینو شد.

انتهای پیام/
https://sobhshod.ir/vdcf.mdtiw6dmmgiaw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما