چرا اینترنت قطع شد؟

چرا اینترنت قطع شد؟

چهارشنبه ۱۲ مرداد - ۰۹:۴۹
پزشکی که رهبر القاعده شد

پزشکی که رهبر القاعده شد

چهارشنبه ۱۲ مرداد - ۰۹:۴۳
تلگرام رفع فیلتر می شود؟

تلگرام رفع فیلتر می شود؟

چهارشنبه ۱۲ مرداد - ۰۹:۴۰
بازخوانی ماجرای حمله به سفارت انگليس

بازخوانی ماجرای حمله به سفارت انگليس

چهارشنبه ۱۲ مرداد - ۰۹:۳۵
سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۲
کد مطلب : ۶۹۹۶
plusresetminus
علی‌اکبر رائفی‌پور اگرچه در موسسه‌اش نشسته و یا مشغول سخنرانی در جمع جوانان و نوجوانان ارزشی است، اما گویی عملکرد برخی از نمایندگان مجلس انقلابی او را وارد حاشیه‌هایی می‌کند که اگرچه برای او ناخوشایند نیست، اما این نمایندگان را درگیر برخی حواشی می‌کند.
حاشیه تازه علی‌اکبر رائفی‌پور
علی‌اکبر رائفی‌پور اگرچه در موسسه‌اش نشسته و یا مشغول سخنرانی در جمع جوانان و نوجوانان ارزشی است، اما گویی عملکرد برخی از نمایندگان مجلس انقلابی او را وارد حاشیه‌هایی می‌کند که اگرچه برای او ناخوشایند نیست، اما این نمایندگان را درگیر برخی حواشی می‌کند. این سخنران که از سوی نیروهای ارزشی «استاد» خطاب می‌شود و از طرف مخالفانش فردی با فوق‌دیپلم حسابداری، چندی است که در کانون توجه برخی از نهادها و چهره‌های اصولگرا واقع‌شده است. در ابتدای تشکیل مجلس موسوم به انقلابی برخی از منتخبان این مجلس در اولین اقدامات خود به دیدار این چهره شتافتند و بعد هم عکس و خبر دیدار خود با او را منتشر کردند. درحالی‌که این اشتیاق از سوی رائفی پور دیده نمی‌شد و در رسانه اصلی متعلق به او به‌عکس و خبر این دیدارها بی‌توجهی می‌شد. اگرچه در این حرکت نمایندگان تازه‌کار امری عادی به نظر می‌رسید، اما دیدار امیرحسین قاضی‌زاده که در قامت نامزد ریاست جمهوری هم ظاهر شد و اکنون معاون رئیس‌جمهور است، عجیب بود. در همان زمان نسبت به این دیدارها واکنش‌های بسیاری ابراز شد که عموماً سیاسی بود. چندی پیش محسن علیزاده، نماینده‌ی سپیدان و بیضا در مجلس به دیدار رائفی پور رفت و با انتشار عکس آن در توییتر خود نوشت: ‏«در دیدار با برادر رائفی پور به مباحثی از جمله ترویج مهدویت، تقویت جبهه مقاومت، مبارزه با صهیونیسم جهانی، مقابله با اسلام‌ستیزی، بررسی پروژه نفاق و نفوذ و همچنین بررسی مسائل و مشکلات اقتصادی پرداختیم.» اما این جمله او واکنش برانگیز شد: «برای ایشان که عمار صاحب‌الزمان(عج) هستند آرزوی توفیق دارم» کاربران فضای مجازی به این موضوع واکنش شدید نشان دادند. یک نفر نوشت: «‏دوره‌های قبل نماینده‌ها به دیدن مراجع می‌رفتند؛ برای مجلس جدید گویا رائفی پور مرجع است و نماینده‌ها به دیدنش می‌روند و رهنمود می‌گیرند». دیگری نوشت: «‏در مظلومیت مولامون امام زمان ارواحنا له الفدا همین بس که فردی چون رائفی پور از طرف نماینده مجلس شورای اسلامی، عمار امام زمان لقب میگیره! پناه بر خدا…» فرزند یکی از روحانیون اصولگرا نیز نوشت: «‏آقای نماینده ازآنچه به امام زمان نسبت دادید توبه کنید! توبه کنید» کاربری نیز نوشت: «محمدکاظم جعفری: ‏نشانه‌های عبور تندروها از رهبری/جمهوری اسلامی/روحانیت رو می‌بینید یا هنوز زوده؟» اما یک دیدار دیگر در روزهای اخیر نیز واکنش برانگیز شد. مصطفی نخعی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با انتشار تصویری از خودش در کنار علی‌اکبر رائفی پور از برگزاری یک دیدار تخصصی با هدف «مرور اولویت‌های حوزه انرژی کشور» با «استاد رائفی پور» خبر داده است. تصویری که اگرچه نماینده مجلس با لباس رسمی دیده می‌شود، اما رائفی پور با یک تی‌شرت روبه روی او حاضرشده است. نخعی در ادامه این توییت نوشته درباره «لزوم استفاده از فرصت‌های سرزمینی و تبدیل‌شدن به یکی از هاب‌های انرژی دنیا» با «استاد رائفی» پور دیدار داشتم. این نماینده عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرده که این دیدار مقدمه‌ای برای شروع همکاری‌های نزدیک‌تر در پیشبرد اهداف مهم حوزه انرژی کشور باشد.
واکنش‌های روز گذشته به این خبر عمدتاً به این موضوع اشاره‌کرده‌اند که فهرست رزومه رائفی پور و ادعاهایش، هیچ نشانه‌ای از تخصص در حوزه انرژی وجود ندارد. یک کاربر مشهور با لحنی عصبانی نوشت: «شرم نمی‌کنید؟ شما مثلاً نماینده مجلس هستید! به‌جای هم‌نشینی با اساتید اقتصاد و انرژی، به‌جای همفکری با پژوهشکده‌ها، اولویت‌های حوزه انرژی را در هم‌نشینی با امثال «استاد رائفی» می‌جویید؟ مملکت‌داری، بچه‌بازیه؟ اینجا مهدکودکه؟ شوخی گرفتید صندلی مهم نمایندگی مجلس رو؟» کاربری دیگر نوشت: «آخه تخصص رائفی پور چیه؟ مدرک تحصیلی؟ سابقه کاری؟ کسی که تا همین چندی قبل، خشک‌سالی ایران را توهم و اقدامات علیه خشک‌سالی را توطئه برای نظام می‌خواند، لایق گفتگو و همفکری است؟» یک نفر دیگر نیز با عصبانت نوشت: «‏‎‎شما واقعاً دکترای مکانیک دارید؟ از خودتان شرم نمی‌کنید، از شعور ملت شریفی که نماینده‌شان هستید شرمگین شوید. اولویت‌های انرژی را از رائفی‌پور می‌خواهید؟ چقدر قرآن و مکتب اهل‌بیت(ع) را می‌شناسید؟ به خاطر وقت بیت‌المال، از درگاه خداوند استغفار و از مردم شریف کشور عذرخواهی کنید!» کسی نوشت: «ایشون فوق‌دیپلم حسابداریه. چه تخصصی در زمینه انرژی داره که باهاشون دیدار کردید؟ ایشون در زمینه توهم قطعاً استادند و حتماً نظراتی خطرناک و متوهمانه به شما داده‌اند‌. » کاربری هم توصیه کرده: «دست از بلاهت بردارید و به‌جای این فرد کم‌سواد از متخصصین باتجربه کمک بگیرید!» ‏‎‎یک نفر هم نوشت: «کشور این‌همه تحصیل‌کرده در حوزه انرژی و استاد دانشگاه نداره که شما رفتید با ایشون در باب انرژی مشورت می‌گیرید. بعد میگید چرا نخبه‌های کشور فرار می کنن.‏‎اولویت‌های حوزه انرژی رو باید با نخبگان علمی فارغ‌التحصیل در رشته‌های دانشگاهی مرتبط در میان بذاری نه فوق‌دیپلم حسابداری آقای به‌اصطلاح نماینده!» ‏‎‎کاربری نیز با اشاره به نداشتن سابقه کاری رائفی پور سؤالاتی پرسید: «واقعاً با ایشون در مورد اولویت‌های انرژی کشور صحبت کردین؟ ایشون مپنا تشریف دارن؟ توانیر حضور داشتند؟ نیروگاهی جایی حضور داشتن قبلاً؟ برق خوندن؟ مکانیک خوندن؟ چرا؟ نمی‌فهمم! میشه یکم توضیح بدین چرا شما باید با ایشون همکاری نزدیک در حوزه انرژی داشته باشین؟» ‏‎‎‎کاربری نیز چاره را در نوشتن نامه‌ای به رئیس مجلس دید: «چرا باید نماینده مجلس به‌جای مشورت با متخصصان و استادان دانشگاه و نخبگان برای تصمیم‌گیری در امر انرژی که مسئله حیاتی ست، با یک فوق‌دیپلم حسابداری که قبلاً نظرات غلط و نامربوطی در زمینه آب داده‌اند، دیدار نماید؟»
https://sobhshod.ir/vdcb.9b0urhb90iupr.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما