چرا اینترنت قطع شد؟

چرا اینترنت قطع شد؟

چهارشنبه ۱۲ مرداد - ۰۹:۴۹
پزشکی که رهبر القاعده شد

پزشکی که رهبر القاعده شد

چهارشنبه ۱۲ مرداد - ۰۹:۴۳
تلگرام رفع فیلتر می شود؟

تلگرام رفع فیلتر می شود؟

چهارشنبه ۱۲ مرداد - ۰۹:۴۰
بازخوانی ماجرای حمله به سفارت انگليس

بازخوانی ماجرای حمله به سفارت انگليس

چهارشنبه ۱۲ مرداد - ۰۹:۳۵
پنجشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۷
کد مطلب : ۷۱۹۳
plusresetminus
شبکه‌های سراسری تا پیش از ماه محرم سریال طنزی آماده پخش ندارند و 6 کمدی تکراری از دیگر شبکه‌ها روی آنتن است.
قحطی کمدی در تلویزیون
 پس از نوروز 1401 و پایان سریال‌های کمدی «زیرخاکی 3» و «خداداد»، سریال‌های جدید تلویزیون همزمان با ماه رمضان روی آنتن رفتند. تنها مجموعه‌ای که به عنوان سریال طنز پخش شد، «خوشنام» ساخته علیرضا نجف‌زاده بود که این سریال هم اگرچه شوخی‌هایی داشت اما به آن معنا کمدی نبود و اتفاقات بامزه و شوخی‌های فراوانی نداشت. تلویزیون در ماه رمضان سعی کرد جای خالی ژانر کمدی را با پخش سریال های تکراری پرمخاطب پُر کند و این روند همچنان نیز ادامه دارد اما دست شبکه‌های سراسری از پخش سریال کمدی خالی بود. پس از سریال تکراری «نون خ»، «ولایت عشق» از شبکه یک روی آنتن رفت و هم اکنون سریال «از سرنوشت 4» از شبکه2 و مجموعه «حکم رشد» از شبکه3 در حال پخش است. با توجه به مجموعه‌هایی که به عنوان گزینه جایگزین این سریال‌ها آماده پخش هستند، تا پیش از آغاز ماه محرم، شاهد پخش سریال کمدی جدیدی نخواهیم بود.
گزینه‌های غیرکمدی آماده پخش
شبکه یک قصد داشت سریال «مستوران» اثر مسعود آب‌پرور را جایگزین تکرار «نون خ» کند اما پس از اهانت فیلم «عنکبوت مقدس» به امام رضا(ع) کنداکتور تغییر کرد و مجموعه «ولایت عشق» روی آنتن رفت. اکنون گزینه آماده این شبکه «مستوران» است که احتمالا پس از «ولایت عشق» پخش می‌شود. این مجموعه، تاریخی و برگرفته از قصه‌های قدیمی ایرانی است. سریال «از سرنوشت 4» به زودی به پایان می‌رسد و شبکه دو مجموعه دیگری را روانه آنتن خواهد کرد. سریال‌های ملودرام «آتش سرد» ساخته رضا ابوفاضلی و «تب و تاب» به کارگردانی داریوش مختاری، آثار آماده پخش شبکه2 هستند که طبق برنامه‌ریزی قبلی قرار بوده پس از ماه رمضان پخش شوند. مجموعه اپیزودیک «تازه وارد» و ادامه سریال «برف‌ بی‌صدا می‌بارد» در قالب فصل دوم گزینه‌های شبکه3 هستند. روز سه‌شنبه خبری منتشر شد که قرار است «تازه‌ وارد» جای «حکم رشد» را بگیرد. البته سریال «وضعیت زرد 2» تنها گزینه کمدی شبکه3 است اما هنوز زمان پخش آن اعلام نشده و بعید است پیش از دهه اول محرم روی آنتن برود.
رژه کمدی‌ها در نمایش خانگی
برخلاف تلویزیون، مدیوم نمایش خانگی، این روزها سه سریال کمدی و یک مسابقه مفرح و طنز «جوکر» را در حال انتشار دارد. اکنون با انتشار مجموعه «جادوگر» ساخته مسعود اطیابی، «راز بقا» اثر سعید آقاخانی و «ساخت ایران 3» کاری از بهمن گودرزی، به ترتیب در روزهای یک شنبه، دوشنبه و چهارشنبه، مخاطبان شاهد پخش همزمان سه سریال کمدی هستند. از میان این مجموعه‌ها، «راز بقا» واکنش‌ مثبت مخاطبان را در پی داشته و «ساخت ایران 3» نیز به بهانه حضور امین حیایی و خاطره دو فصل قبلی، مورد پسند مخاطب عام قرار گرفته است. مسابقه «جوکر» نیز تا سه هفته آینده ادامه خواهد داشت.
وفور کمدی‌های تکراری
در حالی که شبکه‌های سراسری، سریال کمدی جدیدی در حال پخش و در نوبت پخش ندارند اما دیگر شبکه‌ها بسیج شده‌اند سریال‌های کمدی پخش کنند. شبکه تماشا ساعت 21 و 23، دو کمدی «دردسرهای عظیم 2» و «سه در چهار» را در حال پخش دارد، شبکه آی‌فیلم ساعت 19 و 21، «آخر خط» و «دیوار به دیوار» را پخش می‌کند، شبکه افق ساعت 23:30 «زیرخاکی» و شبکه نسیم ساعت 20 «نقطه سر خط» را در کنداکتور دارند و شبکه شما نیز ساعت 23 سریال «سی سرا» را که در صداوسیمای مرکز خوزستان تولید شده پخش می‌کند.
«زیرخاکی» پای ثابت شبکه‌ها
نکته دیگری که درباره پخش سریال‌های کمدی در تلویزیون به چشم می‌آید، پخش چندین و چندباره سریال «زیرخاکی» از شبکه‌های مختلف است. ظاهرا این مجموعه هم به سرنوشت «پایتخت» و حتی «نون خ» دچار شده و قرار است در طول سال مدام شاهد بازپخش آن باشیم. با بررسی وضعیت پخش «زیرخاکی» در سال 1400 می‌بینید که فصل‌های مختلف این مجموعه در طول یک سال 3 بار از شبکه‌های گوناگون روی آنتن رفته است. فصل اول «زیرخاکی» نوروز 1400 از شبکه تماشا بازپخش شد. شبکه یک از آبان ماه شروع به پخش این سریال کرد و آبان و آذر فصل های اول و دوم «زیرخاکی» را در کنداکتور جای داد. «زیرخاکی 1 و 2» در پایان سال هم روی آنتن بود و مخاطبان بهمن و اسفند بار دیگر شاهد بازپخش این سریال از شبکه تماشا بودند. این در حالی است که «زیرخاکی 2» تابستان 1400، همزمان از شبکه یک و تماشا و همچنین فصل سوم آن نوروز 1401، به عنوان دو فصل جدید این مجموعه پخش شدند اما با توجه به بازپخش‌های فصول دیگر در طول سال و با احتساب آن‌ها می‌توان گفت این مجموعه تقریبا بیش از نیمی از سال روی آنتن تلویزیون بوده است.
https://sobhshod.ir/vdcb.9bzurhb8fiupr.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما