چرا اینترنت قطع شد؟

چرا اینترنت قطع شد؟

چهارشنبه ۱۲ مرداد - ۰۹:۴۹
پزشکی که رهبر القاعده شد

پزشکی که رهبر القاعده شد

چهارشنبه ۱۲ مرداد - ۰۹:۴۳
تلگرام رفع فیلتر می شود؟

تلگرام رفع فیلتر می شود؟

چهارشنبه ۱۲ مرداد - ۰۹:۴۰
بازخوانی ماجرای حمله به سفارت انگليس

بازخوانی ماجرای حمله به سفارت انگليس

چهارشنبه ۱۲ مرداد - ۰۹:۳۵
شنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۱
کد مطلب : ۷۲۱۰
plusresetminus
دولت مصمم است تا مدل فروش نان را از عددی به‌کیلویی تغییر دهد تا جلوی کم‌فروشی و گرانفروشی آن را بگیرد.
فروش نان کیلویی شد؟
دولت مصمم است تا مدل فروش نان را از عددی به‌کیلویی تغییر دهد تا جلوی کم‌فروشی و گرانفروشی آن را بگیرد. با این حال پیش‌بینی می‌شود در 4ماه آینده مردم ایران نان را کیلویی بخرند و نانوایی‌ها هم مجهز به ترازوهای دقیق شوند.  مسعود امراللهی، مدیر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهادکشاورزی می‌گوید: طرح توزیع کیلویی نان در جلسه اخیر شورای آرد و نان مطرح شده و در حال بررسی است. به‌گفته او انتظار دولت ‌ این است که مردم نان را با کیفیت و عرضه مناسب دریافت کنند. فروش کیلویی نان جلوی کم‌فروشی و گرانفروشی را خواهد گرفت. احتمال دارد در حوزه نان بربری و سنگک، نان توسط نانوایان خام‌تر پخته شود که در این صورت مردم به سمت واحد‌های صنفی باکیفیت‌تر متمایل می‌شوند. این مقام دولتی اعلام کرد: این طرح با همکاری شرکت خدمات بازرگانی تامین آرد استان‌ها تا 4ماه آینده اجرایی می‌شود و هیچ افزایش قیمتی هم در دستورکار دولت نخواهد بود.
به گزارش همشهری، هنوز نتایج طرح آزمایشی فروش نان با کارتخوان‌های مخصوص نهایی نشده اما مدیر طرح هوشمندسازی یارانه نان زنجان می‌گوید: امکان خرید نان با هر کارت بانکی فراهم است و هیچ محدودیتی در خرید نان وجود ندارد. طرح فروش نان با کارتخوان‌های مخصوص در 10استان ایران، البته به‌صورت آزمایشی اجرایی شده است. هفته پیش احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد گفته بود با تکمیل دوره آزمایشی تلاش می‌شود این طرح و رفع نقاط ضعف و نواقص احتمالی این طرح با حداکثر کارایی و حداقل مشکل در تمام استان‌ها اجرا شود.

محدودیت نان‌فروشی نداریم
محمد جلال، مشاور وزیر اقتصاد در توضیح بیشتر طرح فروش نان با استفاده از کارتخوان‌های ویژه می‌گوید: در قالب این طرح، خریدهای موردی پرحجم توسط خانوارها هیچ‌گونه محدودیتی ندارد و در عملکرد نانوایان هم اختلالی ایجاد نمی‌کند. او با اشاره به خریدهای نان توسط برخی واحدهای غذایی گفت: روی کارتخوان‌ها منویی تعبیه شده که یک‌بار این کسب‌وکارها و نهادها مشخصات و کارت بانکی خود را ثبت می‌کنند و بعد از این ثبت دیگر خرید آنها غیرمتعارف محسوب نمی‌شود. او در عین حال افزود: در برنامه دولت هیچ‌گونه افزایش قیمتی در موضوع تولید نان سنتی وجود ندارد و تمرکز این طرح بر مدیریت یارانه در زنجیره تولید گندم و آرد با هدف جلوگیری از قاچاق آرد است. جلال با اشاره به فروش اینترنتی نان تأکید کرد: خرید اینترنتی نان ادامه خواهد داشت و تراکنش‌های مربوط به آن با بستری اینترنتی مشخص خواهد بود.

حفظ کیفیت نان
محمدحسن جلالی، مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور آرد و نان بازرگانی دولتی هم می‌گوید: طرح هوشمندسازی نان کیفیت را به واسطه ایجاد رقابت در بین نانوایان و کسب درآمد برمبنای فروش و حذف سهمیه‌بندی تحت شعاع قرار می‌دهد. به‌گفته او، اگر طرح هوشمندسازی یارانه نان طبق اظهارات مسئولان وزارت اقتصاد به‌درستی اجرا شود، اهداف طرح همچون بهینه‌سازی‌ مصرف و ارتقای کیفیت محقق می‌شود‌. به‌گفته این مقام دولتی، در طرح هوشمندسازی، قیمت نان برای مصرف‌کننده تغییری ندارد و مابه‌التفاوت در قالب یارانه به نانوا پرداخت می‌شود.
https://sobhshod.ir/vdcb.8bzurhb5giupr.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما