فیلترشکن چند؟

فیلترشکن چند؟

دوشنبه ۱۹ دی - ۰۷:۲۳
اپیدمی سرطان در تهران!

اپیدمی سرطان در تهران!

دوشنبه ۱۹ دی - ۰۷:۱۷
ویکی‌پدیا قابل اعتماد است؟

ویکی‌پدیا قابل اعتماد است؟

دوشنبه ۱۹ دی - ۰۷:۱۵
چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۲
کد مطلب : ۷۸۶۷
plusresetminus
 افزایش قیمت ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومانی خودروهای پرطرفدار در حالی است که بازار همچنان در رکود عجیبی به سر می برد؛ علت چیست؟
خودرو پرواز کرد!
قیمت خودرو همچنان روند صعودی را در پیش گرفته است. کارشناسان و فعالان بازار خودرو معتقدند که هیچ عاملی برای کاهش قیمت در بازار وجود ندارد. قیمت خودروی صفر داخلی روز ‌سه‌شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه با تغییراتی همراه شد. قیمت‌های ثبت‌شده در سایت‌های آگهی خودرو   پس از گذشت هفته‌ها از سقف‌شکنی دلار، حکایتگر بلاتکلیفی و سردرگمی بازار است. گرچه ثبات نسبی به بازار دلار بازگشته است، اما خودرو همچنان با نوسان قیمتی همراه است. بررسی‌ها نشان می‌دهد بازار درگیر یک بلاتکلیفی است. چراکه قیمت‌ها پس از چند روز ثبات، اکنون مجدد با افزایش قابل توجهی همراه شده است. برخلاف ماه‌های گذشته که قیمت پراید ثابت مانده بود، اما بالاخره سقف‌شکنی تاریخی دلار این ثبات را شکست و این خودرو را با نوسان قیمت همراه کرد. پراید پس از چند روز مقاومت دیروز مجدد با افزایش قیمت همراه شد.
پراید ۱۱۱ دو میلیون تومان نسبت به روز گذشته افزایش قیمت داشت و اکنون در قیمت ۲۱۴ میلیون تومان به فروش می‌رسد. پراید ۱۳۱ هم نسبت به روز گذشته دو میلیون تومان گران شد و اکنون به نرخ ۱۹۶ میلیون تومان عرضه می‌شود. پژو ۲۰۷ اتومات هم که با افزایش قیمت همراه شده بود، دیروز نیز ۱۰ میلیون تومان افزایش قیمت داشت و مجدد به قیمت ۶۶۰ میلیون تومان رسید.
خودروی دنا معمولی هم که روزها بود با ثبات قیمت همراه شده بود، دیروز پنج میلیون تومان گران و با قیمت ۴۴۰ میلیون تومان در بازار عرضه شد. پژو پارس اتوماتیک که در قیمت ۵۰۰ میلیون تومان ثابت مانده بود،دیروز ۱۵ میلیون تومان گران شد و اکنون در قیمت ۵۱۵ میلیون تومان در بازار خودروی کشور به فروش می رسد. تارا اتوماتیک هم که در روزهای گذشته با افزایش قیمت قابل‌توجهی همراه شد، دیروز پنج میلیون تومان افزایش قیمت داشت و به نرخ ۶۳۲ میلیون تومان رسید. 
پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده
عماد جعفری، کارشناس صنعت خودرو درباره تاثیر عرضه خودرو در بورس کالا بر قیمت خودرو گفت: عرضه خودرو در بورس کالا تنها به دولت کمک می‌کند و کمکی به کاهش قیمت‌ها نمی‌کند. این کارشناس توضیح داد: از طرفی دیگر، سودی که از عرضه خودرو در این محیط به‌دست می‌آید نه به جیب مصرف‌کنندگان می‌رود و نه خودروسازان که از آن برای پیشرفت خود استفاده کند. او افزود: برای کاهش قیمت خودرو تنها باید دست واسطه‌ها را کوتاه کرد و عرضه خودرو در بورس کالا چنین کاری را انجام نمی‌دهد. اکنون نیز هیچ عاملی برای کاهش قیمت خودرو وجود ندارد و به نظر می‌رسد بازار به همین روند افزایش قیمت خود ادامه دهد.
https://sobhshod.ir/vdcj.meafuqeoasfzu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما