يکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۱۸
کد مطلب : ۸۱۴۶
plusresetminus
آزار جنسی چند مرد توسط يك سرباز فراری
توضيح «اعتماد»: اين گزارش براساس اخباري كه توسط برخي اهالي و منابع محلي رسيده، تنظيم شده است. «اعتماد» پس از مطلع شدن از اين خبر در جهت صحت و تاييد پرونده، آن را پيگيري كرده. خبر صحت داشته، اما بنا به دلايلي از نام شهرستان مورد نظر، شكات و منابع آگاه و محلي كه حادثه را شرح داده‌اند، خودداري كرده‌ايم.

متهم؛ شب‌ها به بهانه‌هاي مختلف طعمه‌هاي خود را شناسايي و آنها را سوار موتوسيكلت مي‌كرد. سپس آنها را با چاقو تهديد و به محل دورافتاده‌اي مي‌كشاند...
هفته گذشته اخباري به دست «اعتماد» رسيد، مبني بر اينكه در يكي از شهرستان‌هاي يكي از استان‌ها، پسري حدودا ۲۳ ساله به چند مرد جوان از اهالي شهرستان […] تعرض كرده است. منابع محلي و يكي از شكات به «اعتماد» توضيح مي‌دهند: «متهم به نام «ب.پ»؛ مدتي مي‌شد كه از خدمت سربازي فرار كرده و به زادگاهش در يكي از استان‌ها برگشته بود. او با موتوسيكلتي كه تهيه كرده بود، شب‌ها طعمه‌هاي خود را شناسايي و آنها را سوار موتور مي‌كرد و به محل دور افتاده‌اي مي‌برد و مورد آزار و اذيت جنسي قرار مي‌داد تا اينكه دو هفته پيش، سه نفر به‌طور رسمي از او شكايت مي‌كنند. پرونده‌اي براي متهم تشكيل مي‌شود و در نهايت پليس او را در يك قليان‌سرا دستگير مي‌كند.»
«اعتماد» صحت تعداد قربانيان را پيگيري كرده، اما هنوز هيچ منبع رسمي اين تعداد را تاييد نكرده است.
منابع آگاه و محلي در مورد اين پرونده به «اعتماد» مي‌گويند: «متهم اعتراف كرده؛ وقتي در يكي از شهرستان‌هاي غربي كشور بوده، مورد آزار و اذيت جنسي قرار گرفته است. براي همين هم از محل خدمتش فرار مي‌كند.»
همچنين به گفته يكي از معتمدان روستاي محل زندگي متهم؛ او از خانواده‌اي ضعيف بوده و قبل از اين ماجرا سابقه چند فقره سرقت و زورگيري داشته. حالا هم متهم به آزار و اذيت جنسي شده است.
       
آزار و اذيت جنسي؛ نوعي خشونت جنسي است كه توسط فرد يا افرادي به‌رغم رضايت شخص انجام مي‌شود. اين عمل مي‌تواند با اجبار فيزيكي، تهديد، سوءاستفاده از مسووليت و... رخ دهد. تشخيص آزار و اذيت جنسي به عهده پزشكي قانوني است و اين تشخيص در اكثر مواقع به سبب فراواني علايم ايجاد شد، صورت مي‌گيرد. هيچ نظريه قطعي در مورد انگيزه‌هاي فرد آزارگر وجود ندارد. انگيزه آزارگران جنسي متفاوت است و عوامل متعددي مي‌تواند داشته باشد اما قربانيان مي‌توانند از هر سن يا جنسي باشند. موارد بسياري از آزار جنسي در ميان كودكان و سالمندان و حتي نوزادان گزارش شده است. آزار جنسي تنها در زنان رخ نمي‌دهد. مردان هم بخشي از قربانيان آزار جنسي هستند. پذيرش اينكه مردها هم مورد آزار جنسي واقع شوند براي برخي مردم ممكن نيست.

آخرين طعمه باعث دستگيري متهم شد
يكي از نزديكان شكات در مورد اين پرونده به «اعتماد» مي‌گويد: «پرونده سه شاكي دارد. متهم هم فردي حدودا 23 ساله است كه چند مرد جوان را مورد آزار و اذيت جنسي قرار داده، ولي فقط سه نفر به‌طور رسمي شكايت‌شان را ثبت كردند. بقيه به خاطر حفظ آبرو جرات نكردند شكايتي دال بر اين موضوع ثبت كنند. تا الان هم متهم به اقداماتي كه انجام داده، اعتراف كرده است. «ب.پ» قبلا سابقه زورگيري و سرقت هم داشته. اين فرد شب‌ها در خيابان‌ها پرسه مي‌زد و يك‌سري از افراد را شناسايي مي‌كرد. حالا معيار انتخاب طعمه‌هاي او چه بوده، نمي‌دانيم. دو هفته پيش يكي از نزديكان ما كه از شكات نيز هست وقتي كنار خيابان ايستاده بوده، متهم از راه مي‌رسد و به او مي‌گويد كه قصد دارد وسيله‌اي را جابه‌جا و از شاكي مي‌خواهد كه به او كمك كند. شاكي را سوار موتورش مي‌كند و به سمت چهارراه آشوري مي‌برد. متهم وسط راه او را تهديد مي‌كند تا بتواند به هدف شومش برسد. پس از آن او را مورد آزار و اذيت جنسي قرار مي‌دهد. بعد از اين ماجرا شاكي شكايت مي‌كند. من هم موقع ثبت شكايت همراه او بودم. شاكي مي‌گفت؛ پس از تهديد او را به انتهاي جنگلي برده و آنجا او را مورد آزار و اذيت جنسي قرار داده است.»
او در ادامه توضيح مي‌دهد كه متهم در اعترافات خود عنوان كرده؛ قبلا مورد آزار و اذيت جنسي قرار گرفته و براي همين از خدمت سربازي فرار كرده است. بعد هم اقرار كرده؛ بعد از اينكه خودش مورد آزار و اذيت جنسي قرار گرفته، خواسته تلافي كند.
اين فرد در ادامه مي‌گويد: «اداره آگاهي به ما گفت كه براي اثبات اين موضوع بايد به پزشكي قانوني برويم. ما هم اين بنده خدا را به پزشكي قانوني برديم و پس از معاينات لازم توسط پزشكي قانوني آزار و اذيت جنسي تاييد شد. بعد از دو هفته از آگاهي با ما تماس گرفتند كه متهم دستگير شده و براي شناسايي به آگاهي بياييد. وقتي به آگاهي رفتيم، متوجه شديم غير از ما شاكيان ديگري هم هستند. ما شنيديم متهم آخرين بار وقتي مي‌خواسته طعمه خود را سوار موتور كند با او درگير مي‌شود و طعمه از دست او فرار مي‌كند. همين مي‌شود كه متهم توسط پليس شناسايي و دستگير شده است. چند روز پيش هم براي شاكي ابلاغيه آمده بود و به من اطلاع داد. فعلا پرونده تعيين تكليف نشده است.»

پرونده از شهرستان به استان منتقل شده است
يكي از معتمدان محلي نيز در مورد اين پرونده به «اعتماد» توضيح مي‌دهد كه خبر صحت دارد و چند هفته پيش چنين اتفاقي افتاده و متهم دستگير شده است. متهم سرباز فراري بود. ما شنيديم دو، سه مورد آزر و اذيت جنسي در پرونده‌اش ثبت شده. حالا اينكه تعداد قربانيان بيشتر بوده باشد، اطلاع نداريم.
او در ادامه درباره متهم مي‌گويد: ««ب.پ» حدود بيست و سه سال دارد و از خانواده ضعيفي است. پدر او كر و لال و مادرش هم كارگر است. قبلا شنيده بوديم؛ متهم خواهرش را وادار مي‌كرد كارهاي خلاف انجام دهد. در كل متهم آدم نرمالي نيست. دو، سه ماه پيش هم بيني يك نفر را شكست و او هم از «ب.پ» شكايت كرد، اما ماموران نتوانسته بودند او را شناسايي كنند. حالا پرونده آزار و اذيت جنسي او از شهرستان به استان منتقل شده است.»
همچنين يكي از منابع مطلع از بازداشت متهم به «اعتماد» توضيح مي‌دهد: «متهم را در قليان‌سرايي در شهرستان محل زندگي‌اش دستگير كردند. همان روز سه نفر براي شناسايي «ب.پ» به آگاهي رفتند. فرداي آن روز هم يك نفر ديگر به عنوان شاكي به اداره آگاهي رفت. كار متهم اين بود كه جلوي مغازه‌ها طعمه‌هاي خود را انتخاب مي‌كرد. سپس به بهانه اينكه از طعمه‌هاي خود كمك بگيرد آنها را سوار موتور مي‌كرد و در محلي تاريك و خلوت با چاقو آنها را تهديد و مورد آزار و اذيت جنسي قرار مي‌داد. متهم دليل آزار و اذيت‌هاي خود را آزار و اذيت جنسي به خود عنوان كرده است. يعني زماني خودش قرباني اين موضوع بوده است.»
       
پيش از اين پرونده‌هاي مربوط به «اصغر قاتل و محمد بيجه» نيز اين‌گونه بوده است. آنها دليل آزار و اذيت‌هاي جنسي به ديگران را مبني بر اين موضوع اعلام كرده بودند كه خودشان قرباني همين آزارها بودند. برخي روانشناسان و جرم‌شناسان معتقدند كه اكثر آزارگران جنسي خودشان قرباني بودند و مورد آزار و اذيت جنسي واقع شدند.

براي اثبات هر جرمي وجود ادله كيفري طبق قانون مجازات اسلامي لازم است
«عبدالصمد خرمشاهي» حقوقدان در مورد پرونده‌هاي مربوط به آزار جنسي به «اعتماد» مي‌گويد: «مطابق ماده 234 قانون مجازات اسلامي، مجازات لواط براي فاعل در صورتي كه به زور يا به اكراه باشد، اعدام است. در غير اين صورت مجازات فاعل 100 ضربه شلاق است. يعني اگر فعل به زور صورت نگرفته باشد، مجازات آن 100 ضربه شلاق است. بنابراين مساله اينجاست؛ مواردي كه فاعل انجام داده به زور بوده، به عنف بوده يا به رضايت خاطر مفعول بوده است! حد مجازات لواط مطابق همين ماده قانوني براي فاعل چه محصن و چه غيرمحصن بوده باشد، اعدام است. البته اين را هم اضافه كنم كه براي اثبات هر جرمي وجود ادله كيفري طبق قانون مجازات اسلامي لازم است.»
بررسي‌هاي «اعتماد» نشان مي‌دهد؛ چند ماه پيش در اين استان در يكي از «آموزشگاه‌هاي هنري» برخي هنرجويان مدعي شدند كه توسط يكي از اساتيد آموزشگاه مورد تعرض قرار گرفتند. «اعتماد» در پيگيري از مدير آموزشگاه به جواب موثقي نرسيده است.
https://sobhshod.ir/vdca.ynak49n6i5k14.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما