جزئیات رجیستری گوشی‌ تلفن همراه

جزئیات رجیستری گوشی‌ تلفن همراه

يکشنبه ۲۳ مرداد - ۰۹:۱۴
نقدی بر سفر استانی رئیسی

نقدی بر سفر استانی رئیسی

يکشنبه ۲۳ مرداد - ۰۹:۰۲
پایان رؤیای ترامپ؟!

پایان رؤیای ترامپ؟!

يکشنبه ۲۳ مرداد - ۰۸:۵۹
بیمارانی که طرد شدند!

بیمارانی که طرد شدند!

يکشنبه ۲۳ مرداد - ۰۸:۵۷
چهارشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۶
کد مطلب : ۲۰۹
plusresetminus
پزشک فوق تخصص مراقبتهای ویژه بیمارستان مسیح دانشوری تهران می گوید: به ما ربطی ندارد از کجا، دولت باید به هر طریق ممکن پول واکسن کرونا را تهیه و واکسن را خریداری کند.
در درمان موفق عمل نکردیم حداقل واکسن بخرید
صبح‌شد: محمدرضا هاشمیان، پزشک فوق تخصص مراقبتهای ویژه بیمارستان مسیح دانشوری تهران که مرکز درمان کرونا در کشور قلمداد می‌شود، با بیان اینکه ایران کشوری پر مرگ و میر در بحث کرونا محسوب می‌شود، می‌افزاید: کشور موفقی در درمان کرونا نبودیم، در پیشگیری هم درست عمل نکردیم، در مورد بحث واکسن باید بهتر عمل شود.

هاشمیان اضافه می‌کند: قاعدتاً کشور ما باید به فکر تهیه واکسن باشد حال اینکه بودجه آن را از چه طریقی تامین کند، به ما ارتباطی ندارد؛ چرا که کارشناس اقتصادی نیستیم، اما آنچه می‌دانیم این است که دولت باید به هر طریق ممکن پول واکسن را تهیه و واکسن را خریداری کند.
 
شروین شکوهی  رییس بخش عفونی بیمارستان لقمان حکیم پیش‌تر، به صبح‌شد گفته بود: «به فرض اینکه واکسن کرونا ساخته شود و در بهترین حالت چند ماه ایمنی بدهد و عوارض کم و قیمت قابل قبول هم داشته باشد و بشر بتواند آن را برای ۸ میلیارد انسان تولید کند و در این صورت چه طور امکان دارد هر ۳ ماه یکبار ۸ میلیارد نفر این واکسن را بزنند؟ اصلا دنیا چنین توانایی را دارد؟»|اینجا|

هاشمیان در این خصوص نیز می‌گوید: سازمان جهانی بهداشت قاعدتاً باید به کشوری مانند ایران که هم مرگ‌ومیر بالایی دارد و هم زودتر از برخی کشور‌ها میزبان کرونا بوده، هم برای مردم کشورمان و هم برای جلوگیری شیوع به دیگر کشورها، محبت ویژه تری نسبت به دیگر کشورها، داشته باشد.

دکتر شکوهی رییس بخش عفونی بیمارستان لقمان حکیم پیش‌تر به آنچه به عنوان واکسن کرونا در روسیه تولید شده تشکیک وارد کرده بود و به صبح‌شد گفته بود فکر می‌کنید ولادیمیر پوتین به دخترش واکسن کرونا زده بود؟ شک نکنید آب مقطر زد!|اینجا| پزشک بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری در خصوص این مورد و نکات از این دست می‌افزاید: باید به کشور‌های تولید کننده واکسن کرونا ناظر بفرستند و اینکه واکسن را به چه کسانی میزنند را بررسی کنند، نباید منتظر مقاله‌ها ماند.

هاشمیان با ذکر این گزاره که «اگر فلان کشور واکسن خود را به پرسنل درمانی اش میزند آیا می‌خواهد آن‌ها را از بین ببرد؟» عنوان می‌کند: اگر بنگلادش هم واکسن تولید کند و به پرسنل درمانی و مردم خود تزریق کند قطعا من هم آن را خواهم زد.

او در پاسخ به افرادی که به نداشتن تاییدیه آف دی‌ای(مدرک FDA یک گواهینامه بین‌المللی است که از طریق سازمان دارو و غذای آمریکا جهت تولیدکنندگان محصولات غذایی، دارویی و پزشکی سر تا سر جهان صادر می‌شود) به عنوان یکی از دلایل نخریدن آن‌ها اشاره می‌کنند نیز گوشزد می‌کند: پوتین و رییس جمهور چین قطعا از ترامپ درخواست نخواهند کرد که به واکسن و دیگر محصولاتشان، آف دی‌ای دهد، چون کشورشان را قدرتمندتر از آمریکا می‌دانند.

دانلود ویدئو


انتهای پیام/
https://sobhshod.ir/vdcebo8wijh87.9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما