جزئیات رجیستری گوشی‌ تلفن همراه

جزئیات رجیستری گوشی‌ تلفن همراه

يکشنبه ۲۳ مرداد - ۰۹:۱۴
نقدی بر سفر استانی رئیسی

نقدی بر سفر استانی رئیسی

يکشنبه ۲۳ مرداد - ۰۹:۰۲
پایان رؤیای ترامپ؟!

پایان رؤیای ترامپ؟!

يکشنبه ۲۳ مرداد - ۰۸:۵۹
بیمارانی که طرد شدند!

بیمارانی که طرد شدند!

يکشنبه ۲۳ مرداد - ۰۸:۵۷
شنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۲
کد مطلب : ۲۳۳
plusresetminus
اتاق بازرگانی تهران در جدیدترین گزارش خود به بررسی وضعیت بازار‌های اقتصادی در مرداد ماه امسال پرداخته و میزان سوددهی آن‌ها را با اسفند ۱۳۹۸ مقایسه کرده است.
برای سود بیشتر در کجا سرمایه گذاری کنیم؟
صبح‌شد: اتاق بازرگانی تهران در جدیدترین گزارش خود به بررسی وضعیت بازار‌های اقتصادی در مرداد ماه امسال پرداخته و میزان سوددهی آن‌ها را با اسفند ۱۳۹۸ مقایسه کرده است.

 بر اساس آمار‌های ارائه شده از سوی این اتاق میانگین قیمت سکه طرح امام در مرداد ماه امسال ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بوده است که این عدد در قیاس با اسفند ماه سال ۹۸، افزایش قیمت ۷۹ درصدی را نشان می‌دهد.

همچنین میانگین قیمت دلار (اسکناس در بازار سنا) در مرداد امسال به ۲۲ هزار و ۴۰۰ تومان رسیده که نسبت به اسفند سال گذشته، افزایشی ۵۱ درصدی را نشان می‌دهد.

به این ترتیب به نظر می‌رسد با وجود برنامه ریزی بانک مرکزی برای کنترل تقاضای ارز و مدیریت نرخ آن در بازار، در این مدت پنج ماهه بار دیگر، قیمت دلار در بازار افزایشی شده است. البته قیمت دلار در پایان مرداد ماه و همزمان با ورود به شهریور، بار دیگر به ثباتی نسبی رسیده است. تداوم تحریم‌های آمریکا و کاهش صادرات غیرنفتی تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا، اصلی‌ترین عوامل تاثیر گذار در کاهش دسترسی دولت به ارز‌های خارجی بوده است.

گزارش اتاق بازرگانی تهران نشان می‌دهد که میانگین شاخص بورس اوراق بهادار تهران در مرداد ماه امسال، به یک میلیون و ۷۵۷ هزار واحد رسیده که این عدد در قیاس با اسفند سال گذشته، رشد ۲۴۳ درصدی را نشان می‌دهد. به این ترتیب مانند ماه‌های گذشته، همچنان بازار بورس، سود آورترین بازار برای سرمایه گذاران بوده است.

بررسی بازار مسکن تهران نیز نشان می‌دهد که میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران در مرداد ماه امسال به بیش از ۲۳ میلیون تومان رسیده که این عدد نیز در قیاس با اسفند ماه سال گذشته، رشدی ۴۸ درصدی را نشان می‌دهد.

انتهای پیام
https://sobhshod.ir/vdcbufb5prhbf.iur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما