کد خبر: 133

اکنون که شاید به خاطر تحریم‌های اقتصادی جامعه در نگرانی و قیمتها درحال افزایش است باید ازتجربیات ۸ سال دفاع مقدس استفاده کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری‌وتحلیلی «صبح‌شد»، اکنون که شاید به خاطر تحریم‌های اقتصادی جامعه در نگرانی و قیمتها درحال افزایش است باید ازتجربیات ۸ سال دفاع مقدس استفاده کرد.

هم‌اکنون به نظر می‌رسد اقدام اساسی یا حتی طرحی برای مقاومت اقتصادی وجود ندارد از طرفی نمیتوان تاپایان دوره ترامپ دست روی دست گذاشت.

در آن سال‌ها گاه کل فروش نفت به حدود ۷ میلیارد دلار نمی‌رسید پس شرایط بدتر از آن دوران نیست.

شاید ساده‌ترین راه چاره این باشد که نظام سهمیه‌بندی دوباره احیا شود و مایحتاج خانوار با نرخ ارز پایین از سوی شرکت های تهیه وتوزیع وزارت بازرگانی و با همکاری تجار خوشنام تهیه شود و برای سایر کالاهای وارداتی بدون انتقال ارز و سوبسید اجازه واردات داده شود.

با این کار مردم قدرت برآورده کردن نیازهای اساسی خود، با آرامش و باقیمت منصفانه را پیدا می‌کنند، در عین حال قشر مرفه هم می‌توانند با قیمت آزاد کالاهای لوکس ولاکچری را تهیه کنند.

راه اندازی نظام سهمیه بندی برای کالاهای اساسی این ارامش را به مردم می‌دهد که دولت به فکر ارزاق آنهاست و قدرتهای خارجی نیز می‌فهمند ایران برای سالها مقاومت برنامه دارد.

انتهای پیام/

برچسب ها