کد خبر: 1880

در زمان خروشچف در شهر تفلیس گرجستان به دنیا آمد و در همان شهر نیز بزرگ شد؛ نژادش ارمنی است؛ فارغ‌التحصیل دانشگاه بین‌المللی مسکو هست و ۳۳ سال پیش در زمان دبیرکلی گورباچف، کارمند وزارت خارجه شوروی شد.

پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌شد»| حسین سلمانی: در زمان خروشچف در شهر تفلیس گرجستان به دنیا آمد و در همان شهر نیز بزرگ شد؛ نژادش ارمنی است؛ فارغ‌التحصیل دانشگاه بین‌المللی مسکو هست و ۳۳ سال پیش در زمان دبیرکلی گورباچف، کارمند وزارت خارجه شوروی شد و ماموریت خود را در سفارت اتحاد جماهیر شوروی در جمهوری دموکراتیک افغانستان شروع کرد؛ «لوان جاگاریان» سفیر فدراسیون روسیه در ایران به «صبح‌شد»می گوید از سال ۱۳۷۳ که به عنوان دبیر دوم سفارت روسیه در ایران حضور دارد تاکنون که سفیر شده مهمان نوازی و مهربانی ایرانیان توجه ش را جلب کرده است؛ او البته این نکته را هم اضافه می کند: « در ابتدا که به ایران آمده بودم تعارفی بودن هم‌وطنان شما برای من و خانواده‌ام جالب توجه بود که به آن عادت کرده‌ایم. به طور کلی فرهنگ ما با شما مقداری فرق می‌کند.»

جاگاریان در مصاحبه با «صبح‌شد» در مورد فرزند کوچک خود هم گفت: پسر کوچک من در ایران متولد شد و زبان فارسی را آموخت و اکنون کارمند میز ایران در وزارت امور خارجه روسیه است.

او در پاسخ به این سوال که آیا خانواده شما همیشه در تهران ساکن هستند، نیز گفت: «گاهی در تهران، گاهی در مسکو»

شاید برایتان جالب باشد که سفارت روسیه دفتری در خیابان پامنار دارد؛ از «لوان جاگاریان» در مورد این دفتر پرسیدیم: «کارکرد این دفتر متصل کردن تجار ایرانی و روسی است.»

او در آخر این مصاحبه کنایه ای هم به اظهارنظر موشکی اخیر حسن روحانی هم زد؛ گفته می شود «لوان جاگاریان» در زمینه تحویل کامل سامانه اس ۳۰۰ به ایران، تلاش زیادی به خرج داده است! به او این نکته را گفتیم و او اینگونه جواب داد: «بله (باخنده)؛ البته شما الان سامانه باور ۳۷۳ را دارید که معتقدید از اس ۳۰۰ ما بهتر است.»

حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان، پیش تر اعلام کرده بود: «سامانه باور ۳۷۳ از اس-۳۰۰ قویتر و به اس-۴۰۰ نزدیکتر است.»

انتهای پیام/

برچسب ها