رئیس دستگاه قضا در حاشیه سفر به اصفهان، نکات قابل توجهی در مورد تصمیم اخیر بنزین که به عنوان مصوب سران سه قوا عنوان شده بود، مطرح کرد.

پایگاه خبری‌وتحلیلی صبح‌شد:  از آغاز روز جمعه ۲۴ آبان سهمیه‌بندی بنزین آغاز شد و از این تاریخ، هر لیتر بنزین سهمیه‌بندی ۱۵۰۰ تومان و هر لیتر بنزین آزاد ۳ هزار تومان به فروش می‌رسد؛ پیش از آغاز سهمیه‌بندی قیمت هر لیتر بنزین هزار تومان بود؛ به این ترتیب قیمت بنزین سهمیه‌ای نسبت به نرخ قبلی بنزین ۵۰ درصد بالا رفته و بنزین آزاد هم سه برابر شد.

بعد از این تصمیم نکات متفاوتی از قول رئیس دستگاه قضا، در رسانه‌ها مطرح شد، نکاتی که هیچگاه تایید نشد، اما این پایان ماجرا نبود:

سید ابراهیم رئیسى رئیس دستگاه قضا جهت بررسى آخرین مسائل حقوقى و قضایى استان اصفهان در صدر یک هیات قضایی صبح امروز وارد این استان شد و این آغاز اظهارنظرهای بنزینی و پایان سخنان ضد و نقیضی بود که از قول او در رسانه‌ها منتشر شده بود.

رئیسی در یک جمله چند کنایه به حسن روحانی زد؛ او در جمع آنچه توسط رسانه‌ها اقشار مختلف مردم اصفهان عنوان شده بود گفت: رفراندوم پیشکش باید به نظر و دیدگاه مردم توجه شود و مردم غافلگیر نشوند و در جریان مسائل باشند.

رئیسی ادامه داد: در تصمیم گیری‌های مهمی که مردم در آن نقش و سهم دارند، اقناع عمومی، اطلاع پیدا کردن، نقش دادن و محرم حساب کردن مردم حتما امر درستی است.

کنایه اول رئیسی به سخنان پر تکرار روحانی در مورد رفراندوم بود؛ روحانی در چندین سخنرانی تاکید کرده بود که اگر در مساله‌ای اختلاف نظر وجود دارد باید به صندوق آرا رجوع کرد و هر چه مردم گفتند، به آن عمل کرد.

کنایه دوم رئیس دستگاه قضا به افزایش ۳ برابری قیمت بنزین بود که مردم را غافلگیر کرد؛ میزان غافلگیری‌ افکار عمومی در حدی بود که حسن روحانی تلویحا اعلام کرد که خودش هم غافلگیر شده است!

حسن روحانی رئیس جمهور پیش‌تر با حضور در جلسه شورای اداری استان آذربایجان شرقی گفته بود: من هم مثل همه مردم صبح روز جمعه دیدم که قیمت بنزین تغییر کرده است.

البته واکنش‌ به اظهار نظر روحانی به رئیسی خاتمه پیدا نکرد و جعفر منتظری دادستان کل کشور هم که رئیسی را در این سفر همراهی می‌کرد، بدون اشاره به نام حسن روحانی گفت: اینکه مقام عالی اجرایی کشور بگوید که من از زمان افزایش قیمت بنزین خبر نداشتم قابل قبول نیست و کسی این حرف را نمی‌پذیرد.

به گزارش صبح‌شد، منتظری که در جلسه شورای اداری شهرستان خمینی شهر سخن می‌گفت، ادامه داد: بدون اینکه اصلا مردم را قانع کنند و با مردم صحبتی شود دست به این کار زدند.

منتظری معتقد است اگر با مردم صحبت می‌شد و به آن‌ها توضیح داده می‌شد حتما این موضوع را می‌پذیرفتند و همراهی هم می‌کردند.

انتهای پیام/

برچسب ها