کد خبر: 2275

در گفت‌وگو با «صبح‌شد» عنوان شد

واکنش «صادق زیبا کلام» به رد صلاحیت برادرش

صادق زیباکلام  به رد صلاحیت برادرش برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، از سوی هیئت اجرایی، واکنش نشان داد.

پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌شد»: سعید زیباکلام  عضو هیئت‌علمی گروه فلسفهٔ دانشگاه تهران که برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نام‌نویسی کرده بود، از سوی هیئت اجرایی رد صلاحیت شد. این استاد دانشگاه با استناد به بند ۶ ماده ۲۸ قانون انتخابات رد صلاحیت شده است.

زیبا کلام در واکنش به این تصمیم در نامه ای نوشت: «به استحضار می‌رساند اینجانب سعید زیباکلام داوطلب انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی به رأی صادره شماره ۵۹۵۳۷۷- ۱-ح-۱۱-م مورخ ۹۸/۹/۲۷ اعتراض دارم. این رأی به استناد ماده ۲۸-بند ۶ قانون انتخابات مجلس صادرشده است که مطابق آن سوء شهرت وجود دارد.»

در بخشی از این نامه آمده است که «اینک از هیئت نظارت سؤال می‌کنم به‌راستی «سوء شهرت» مفهوما چه حدود و ثغوری دارد؟ چند نفر و یا چه نوع افرادی باید سوء شهرت را گواهی دهند تا مقبول شود؟ به‌راستی آیا روشن نیست که حتی برای اولیاءالله هم افرادی پیدا می‌شوند که سوء شهرت آنها را شهادت دهند؟»

همچنین در بخش دیگر این نامه آمده است: آیا هیئت نظارت اجحاف و تضییع حقوق فرد متهم نمی‌داند که به وی فرصت و مجال دفاع از خود ندهد؟ آیا هیئت نظارت منصفانه نمی‌داند که فردی که میان بسیاری از اقشار دانشگاهی و حوزوی واجد حسن شهرت است بتواند از خود در قبال اظهاراتی دالّ بر سوء شهرت دفاع کند؟

صادق زیبا کلام برادر سعید زیبا کلام در واکنش به رد صلاحیت برادرش به «صبح‌شد» می گوید: «با سعید از نظر دیدگاه سیاسی ۱۸۰ درجه تفاوت دارم اما اگر یک نفر را بخواهم انتخاب کنم که تا پشت سرش نماز بخوانم قطعا انتخاب من سعید خواهد بود.»

زیبا کلام در ادامه می افزاید: به اعتقادات دینی او عمیقا باور دارم و سعید را انسان پاک و منزه و درستی می دانم.

این استاد دانشگاه در ادامه برادرش را اینگونه توصیف کرد: از نظر سیر و سلوک و از نظر و مسائل فردی، سعید فوق العاده متدین و درست کردار و با اخلاق است.

صادق زیباکلام در ادامه در واکنش به این سوال که گفته می شود شما هم سو شهرت دارید؟ نیز می گوید: «سو شهرت؟ بله دارم!»

انتهای پیام/

برچسب ها