کد خبر: 2563

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد: تشریفات برگزاری دادگاه وی(اکبر طبری) در حال انجام است و پیش بینی می‌کنیم اولین جلسه دادگاه وی در اردیبهشت ماه برگزار شود.

«صبح‌ شد»: روز ۵ تیرماه خبرگزاری ایرنا در گزارشی با عنوان «فردی که زاکانی «عنصر فاسد» خواند، همراه آملی لاریجانی به مجمع تشخیص رفته است»، اطلاعات موجود در فضای رسمی کشور را درباره فردی به نام اکبر طبری پور، از مسئولان دفتر رئیس پیشین دستگاه قضایی جمع‌آوری و ارائه کرده بود.

اطلاعات چندانی از اکبر طبری در رسانه‌ها وجود ندارد. هرچند زاکانی نامی از دو رئیس قوه قضاییه‌ای که طبری در زمان ریاست آنان در دستگاه قضا مشغول به‌کار بوده نیاورده، اما به نظر می‌رسد منظور او آیات سید محمود هاشمی شاهرودی و صادق آملی‌لاریجانی است.

طبری در طول سال‌های ریاست آملی‌لاریجانی بر دستگاه قضا، مدتی به‌عنوان مدیرکل امور مالی قوه قضائیه و معاون اجرایی حوزه ریاست، حضور داشته است، حضور رئیسی در رأس دستگاه قضا پایان فعالیت طبری در قوه قضائیه بود.

رئیس جدید قوه قضائیه هشت روز بعد از مراسم معارفه و شروع فعالیتش، طبری را برکنار می‌کند. او در ۲۸ اسفند سال گذشته با صدور حکمی، یوسف باقری را به‌جای طبری، به‌عنوان سرپرست معاونت اجرایی حوزه ریاست قوه قضائیه منصوب می‌کند.

به گفته حسن نوروزی، نماینده بهارستان و عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی طبری در اواسط تیرماه سال گذشته بازداشت شد.

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در مورد اتهام طبری بدون ذکر نام او در تیرسال گذشته گفته بود آنچه در این پرونده مطرح است ناظر به ارتباطات ناصواب و خلاف موازین قضایی با برخی از اصحاب پرونده و همچنین توصیه و اعمال نفوذ در برخی دستگاه قضایی است.

اسماعیلی در نشست خبری دیگری که در تاریخ ۹ مهرماه برگزار شد از بازداشت ۱۷ نفر در این پرونده خبر داد و افزود: از این تعداد ۲ نفر هم از قضات هستند که یک نفر قاضی شاغل و یک نفر هم قاضی بازنشسته است.

سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری دی ماه خود از بازداشت یک قاضی دیگر در پرونده طبری خبر داد و افزود: تا امروز در این ارتباط سه قاضی بازداشتی داریم و افراد دیگری هم از حوزه‌های مختلف در این ارتباط دستگیر شدند و اکثر آن‌ها بازداشت هستند و پرونده نیز مراحل پایانی تحقیقات خود را در دادسرا طی می‌کند.

 

اما امروز نوزدهم فروردین سال ۹۹، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد: تشریفات برگزاری دادگاه وی(اکبر طبری) در حال انجام است و پیش بینی می‌کنیم اولین جلسه دادگاه وی در اردیبهشت ماه برگزار شود.

انتهای پیام/

برچسب ها