کد خبر: 2615

بازار کرونا داغ است و بازار تست کرونا هم داغ تر؛ چند هفته‌ای است که علاوه بر مراکز دولتی برخی از آزمایشگاه‌های خصوصی پایتخت هم از متقاضیان تست کرونا می‌گیرند؛ تست‌هایی که برای افراد از ۳۰ هزارتومان تا حدود ۸۰۰ هزارتومان بستگی به نوع تست هزینه می‌برد؛ برخی از آزمایشگاه‌ها خدمت ویژه دیگری نیز به افراد خاص ارائه می‌دهند.

«صبح‌ شد»: بازار کرونا داغ است و بازار تست کرونا هم داغ تر؛ چند هفته‌ای است که علاوه بر مراکز دولتی برخی از آزمایشگاه‌های خصوصی پایتخت هم از متقاضیان تست کرونا می‌گیرند؛ تست‌هایی که برای افراد از ۳۰ هزارتومان تا حدود ۸۰۰ هزارتومان بستگی به نوع تست هزینه می‌برد؛ برخی از آزمایشگاه‌ها خدمت ویژه دیگری نیز به افراد خاص ارائه می‌دهند.

بیشتر بخوانید: کرونا از جسد هم منتقل می شود

کافیست به یکی از این آزمایشگاه‌ها تماس بگیرید و متصدی در کمتر از یکساعت به محل مورد نظر شما می‌آید و در محل از افراد تست کرونا می‌گیرد و ساعاتی بعد نتیجه تست را به متقاضیان اعلام می‌کنند؛ این خدمت موجب شده تا برخی از افراد مهمانی‌های خود را هم در دوران کرونا تعطیل نکنند!

بیشتر بخوانید: چرا آمار رسمی مبتلایان به کرونا در ایران کم است؟

آنطور که شنیده شده برخی از افراد ثروتمند در تهران پارتی‌های خود را با وجود شیوع کرونا لغو نکردند و تنها قبل از شروع مهمانی از این آزمایشگاه‌ها کمک گرفته و از همه حاضران تست کرونا می‌گیرند؛ اگر تست آن‌ها منفی بود اجازه حضور در مهمانی را به آن‌ها می‌دهند!


اتفاقی که مسعود مردانی عضو کمیته کشوری مقابله با کرونا و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آن را ساده لوحانه می‌داند و به خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «صبح‌ شد»  می‌گوید: انجام تست کرونا با استفاده از ترشحات دهان، ۷۰ درصد، از ترشحات مخاط بینی ۴۰ درصد خطا دارد بر همین اساس انجام تست کرونا و رفتن به مهمانی ساده لوحانه است.

بیشتر بخوانید: ناگفته‌هایی از تست کرونا «مجلسیون»

این فوق تخصص بیماری‌های عفونی همچنین تاکید می‌کند انجام تست کرونا از طریق آزمایش خون کاملا اشتباه است و صفر درصد ابتلای فرد را به کرونا نشان می‌دهد.

مردانی با اشاره به احتمال خطای بالا در تست‌های کرونا می‌افزاید: با این وجود شرکت در میهمانی با انجام تست کرونا اصلا چه ارزشی دارد؟

بیشتر بخوانید: علی اکبر ولایتی چگونه درمان شد؟

عضو کمیته کشوری مقابله با کرونا همچنین تست‌هایی که براساس آن در چند ساعت نتیجه کرونا را اعلام می‌کنند را بی اعتبار می‌داند و می‌گوید استناد به این تست‌ها کاملا اشتباه است.

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید: متن تلگرامی عجیب در مورد کرونا تکذیب شد

برچسب ها