کد خبر: 2648

روز گذشته خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «صبح‌ شد»  به بهشت زهرا رفت تا گزارشی میدانی از حال و هوای این قبرستان در روز‌های کرونایی تهیه کند؛ در بخشی از این بازدید صبح شد با قبرکنی که مشغول کندن قبر برای متوفیان مبتلا به کرونا بود گفت و گوی کوتاهی انجام داد.

«صبح‌ شد»: روز گذشته خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «صبح‌ شد»  به بهشت زهرا رفت تا گزارشی میدانی از حال و هوای این قبرستان در روز‌های کرونایی تهیه کند؛ در بخشی از این بازدید صبح شد با قبرکنی که مشغول کندن قبر برای متوفیان مبتلا به کرونا بود گفت و گوی کوتاهی انجام داد که می‌توانید در ادامه بخوانید:


او که مسن به نظر می‌رسید در پاسخ به سوالی پیرامون تفاوت تشییع و تدفین متوفیان مبتلا به کرونا با سایر متوفیان می‌گوید: تنها تفاوت در این است که تنها ۴ تا ۵ نفر از خانواده آنان در سازمان بهشت زهرا حضور پیدا می‌کنند و پس از دفن هم او را تنها می‌گذارند.

این قبرکن که به نظر نمی رسید اهل گپ و گفت باشد، در مورد نحوه دفن این متوفیان نیز می‌افزاید: «پیش از اینکه جنازه را در قبر قرار دهیم، آهک می‌ریزیم و پس از گذاشتن جنازه نیز این کار تکرار می‌شود. پس از آن سنگ لحد گذاشته می‌شود و یا علی از تو مدد و تمام».

او البته این نکته را هم اضافه می‌کند براساس رویه همیشگی اجازه حضور به خانواده متوفی تا پیش از دفن عزیز از دست رفته‌شان داده نمی‌شود، اما آنان پس از دفن می‌توانند از فاصله‌ای دور بر سر خاک حضور یابند.

انتهای پیام/

برچسب ها