در این مطلب تصویری را از خانه اجاره ای احمد شاملو در خیابان ویلا مشاهده می کنید.

پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌شد»: این خانه اجاره ای احمد شاملو در خیابان ویلا ابتدای کوچه خسرو است که همین طور سال ها متروک و بلااستفاده افتاده است. گویا از املاک یک وزارتخانه است. خانه طبقه دوم که در اوج عاشقی یک روز آیدا به آن سر میزند و میبیند که شاملو بدون کاغذ «آیدا در آینه» را بر دیوار آن نوشته است.


به گزارش «صبح‌شد»، احمد شاملو (۲۱ آذر ۱۳۰۴ بهارستان تهران – ۲ مرداد ۱۳۷۹ کرج) متخلص به الف. بامداد یا الف. صبح، شاعر، نویسنده، روزنامه‌نگار، پژوهشگر، مترجم، فرهنگ‌نویس و از دبیران کانون نویسندگان ایران پیش و پس از انقلاب بود.

شاملو تحصیلات کلاسیک نامرتبی داشت؛ زیرا پدرش افسر ارتش بود و پیوسته از این شهر به آن شهر اعزام می‌شد و از همین روی، خانواده اش هرگز نتوانستند برای مدتی طولانی جایی ماندگار شوند. زندانی شدنش در سال ۱۳۲۲ به سبب فعالیت‌های سیاسی، پایانِ همان تحصیلات نامرتب را رقم می‌زند.

شهرت اصلی شاملو به خاطر نوآوری در شعر معاصر فارسی و سرودن گونه‌ای شعر است که با نام شعر سپید یا شعر شاملویی که هم‌اکنون یکی از مهم‌ترین قالب‌های شعری مورد استفاده ایران به‌شمار می‌رود و تقلیدی است از شعر سپید فرانسوی یا شعر منثور شناخته می‌شود.

انتهای پیام/

 

برچسب ها